Forum Replies Created

Zobrazeno 8 příspěvků - 1 až 8 (z 8 celkem)
 • Autor
  Příspěvky
 • in reply to: Šifra roku – jak se vám líbí? #12924

  yeti
  Participant

  Filip: Buď rád, že ses dopracoval k takto sofistikovaným problémům…

  Já mám třeba problém, že se přihlásím, kliknu na Hodnotit šifry a ukáže se mi stránka se šifrou 14 ze Svíček. WTF? A dole je nápis ‚‚‚zbývá hodnotit 6 šifer‘‘. WTF? Výpis ‚‚Moje hodnocení‘‘ je samozřejmě prázdný. Takže visí-li někde v db nějaký artefakt mých testovacích hodnocení z testovacího provozu, je pěkně zákeřný…

  Jinak průměrování je způsob, jak dostat něco průměrného. Jedno kolo, dvě kola, citrokola, pikola, to je jedno. Může se stát, že je něco tak dobrého, že to přežije i průměrování (jeden takový kandidát asi letos je), ale vítěz průměrování musí především nikomu nevadit, tedy nedostávat špatná hodnocení. Šifra, která 2/3 lidí nadchne a 1/3 nasere, pravděpodobně poskytuje výborné herní zážitky, jenže to jí nepomůže… Cílem ankety samozřejmě může být zachycení ducha doby nalezením nejmainstreamovější šifry. Proč ne. Bude to ale také šifra s dopadem, na kterou se bude za pět let ještě vzpomínat v hospodě?

 • in reply to: Technické chyby #12642

  yeti
  Participant

  Od nějaké aktualizace prohlížeče se mi na stránkách zobrazuje zpraseně diakritika. Především v sekci Jak organizovat, ale neprocházel jsem to všechno.

  Je to tím, že některé české znaky jsou kanonicky rozložené, například dlouhé í U+00ED je na stránkách representováno jako obyčejné i U+0069 a kombinující akcent U+0301. Což samozřejmě teoreticky má být naprosto ekvivalentní, ale prakticky se ta rozložená representace renderuje idiotsky s diakritikou kdesi úplně mimo.

  Šlo by prosím převést texty do komponované normální formy (NFC)?

  Udělá to třeba následující skriptík/filtr

  #!/usr/bin/python
  import sys, unicodedata
  sys.stdout.write(unicodedata.normalize('NFC',sys.stdin.read().decode('utf-8')).encode('utf-8'))
  
 • in reply to: Hostované hry #11576

  yeti
  Participant

  Prosím alespoň potvrdit, že mail prostě nefunguje a nikdy už fungovat nebude.

  Testovací mail, který jsem poslal dnes, zatím nepřišel ani se nevrátil jako nedoručitelný…

 • in reply to: Hostované hry #11444

  yeti
  Participant

  V předchozím příspěvku samozřejmě nemá co dělat to http://. Umělá inteligence si to tam dopsala sama…

 • in reply to: Hostované hry #12060

  yeti
  Participant

  Tak už asi stárnu a ztrácím schopnost používat výpočetní techniku nebo co. Z ‚‚email máme hostovaný u služby zoho‘‘ jsem se dostal k loginu https://webmail.stable.cz/ (kam mě poslal redirekt ze zoho.cz), leč tam mi to zaslané heslo nebere (pastuju ho, jak přišlo, celých 24 znaků). Zkouším se aspoň přihlásit na správném místě?

  Díky,

 • in reply to: Hostované hry #12056

  yeti
  Participant

  Aha! Tak tohle byl zřejmě ten divný ‚‚spam‘‘, který mi od tebe kdysi přišel ;-)

  Mohl bys prosím operaci zopakovat: teď už vím, že když od tebe přijde e-mail obsahující akorát jakýsi divný řetězec, tak to nemám mazat, protože je to iNulí heslo…

  Díky,

 • in reply to: Technické chyby #11418

  yeti
  Participant

  To byla první věc, kterou jsem zkusil. Nefungovala. Teď funguje. Nevím, co se změnilo, pokud něco (aktualizoval a restartoval jsem lišku, ale to už jsem předtím udělal jednou bez výsledku). Ze srovnání obou chování bych řekl, že předtím mi tlačítko aktualizace zobrazovalo náhled a tlačítko náhledu nedělalo nic. Jsem sice blbej, ale ne snad tak, abych klikal o 150 pixelů mimo… No, hlavně že to už funguje. Díky.

 • in reply to: Technické chyby #11412

  yeti
  Participant

  Jo, to se vyřešilo, ale nedokážu upravit popis hry. Čekal bych někde v editoru Akce velké tlusté tlačítko Publikovat (nebo něco v tom smyslu), které z rozepsaného konceptu udělá publikovaný text. Zkoušel jsem klikat na všechny aktualizace a náhledy a vůbec na cokoli, co mi přišlo, že snad nenaruší konzistenci šifrovacího prostoru, ale neproklikal se k ničemu užitečnému. Zajímavé je, že datum a cenu jsem upravil, ale možná špatným postupem…

Zobrazeno 8 příspěvků - 1 až 8 (z 8 celkem)