Přidat komentář

 1. k formátování se používá markdown

 • # reagovat

  Ahoj, předně velké díky za posun ve statistikách a jejich propojení se Statkem. Zdá se, že se na tom přeci jen maká :)

  A teď už připomínka:

  • Zdá se, že vyhledávání týmů a hlavně hráčů je nějakým zvláštním způsobem case sensitive. Konkrétně mi to vyhledává jen, když zadám jméno bez velkého počátečního písmene. Naopak, když zadám jako velké např. druhé písmeno, najde to záznam bez problémů.
  • Jakým způsobem fungují klany? Chtěl jsem udělat klan z týmu Team Avatar, ale možnost tu chybí. Dle definice už splňuje podmínky pro to být klanem.
  • Pokusil jsem se vložit záznam pro jedno staré Dnem, ale nevzalo mi to.

  • # reagovat

   Tom

   Přidal jsem checkbox pro zrušení účasti týmu.

  • # reagovat

   Yeti

   Dvě věci, kterým nerozumím:

   1) Kde teď najdu tým kafe? Primárně je mi víceméně jedno, jestli tomu uskupení databáze říká klan, tým nebo hlinto-křemičitá symfonie, ale chtěl bych si zobrazit statistiku ‚‚čeho se kafe zúčastnilo a kdo za něj hrál‘‘. Obecněji, jak zobrazit účasti týmu, který není veden jako klan. To dřív šlo. A možná to jde pořád, akorát se k tomu není jak proklikat?

   2) Proč není třeba u Civilizace 2016 u týmu KaM uveden i klan KaM? Tým šel ve složení dvou lidí, které si to oba vede jako kmenové hráče klanu KaM. Je mi jasné, že chyby či nerozpoznání se budou muset opravi ručně, ale tohle tak nevypadá. (Krom toho zatím nerozumím smyslu některých věcí, které mi to dovoluje vyplňovat, jako třeba klan u rozpoznaných lidí, takže na ně raději nehrabu.)

  • # reagovat

   Yeti

   Aha, tak každý hráč může věnovat účast klanu a zvýšit jeho slávu (nebo tak nějak). To jistě v principu někdo může chtít dělat. Ale spíš je buď v týmu nějaký autista (zhruba tak jeden), kterého fascinují databáze a statistiky, takže ty věci eviduje, případně je tlakem ostatních členů určen chudák, který to dělá, nebo na to tým obecně kašle. To je AFAIK zhruba tak míra toho, jak budou lidé věnovat účasti a zvyšovat slávu.

   Chtěl bych, aby databáze shrnovala reálná data o účasti a šlo najít, kdo kdy kolikrát s kým šel v jakém týmu. Je to tak kontroverzní přání?

   Předtím se musely účasti vyplňovat ručně, což byla pruda, ale někdo to dělal, když existoval aspoň minimální zájem, a databáze pak ukazovala, co bych chtěl vidět. Klany, hostitelé, hosti, paraziti a sláva mohou být přidaný inside baseball. Ale neměla by to být funkcionalita základní. Když chci vidět, čeho se účastnil tým 37,5% a v jakém složení, měla by mi to databáze prostě vyplivnout a nedělat obstrukce s klany -- jelikož to zjevně ví (jak lze dovodit z jiných výpisů).

  • # reagovat

   Tom

   Budoucí hry jsou na seznamu úmyslně, aby bylo možné se v nich označit. Oddělil jsem je do své tabulky, ať se nepletou s již odehranými. Nesoulad herních indexů vznikl po Svíčkách, nepřepočítala se cache a na stránce hráče se do herního indexu nezapočítaly už proběhlé Svíčky. Obnovil jsem ti profil a časem i změním cachování, aby bralo v úvahu konce her.

  • # reagovat

   Lukáš Veselý

   Ahoj, úpravy rozdělili moji osobu ve statistikách na dvě téhož jména. Prosím o sloučení, nebo radu, co pro to můžu udělat. Předem díky.

  • # reagovat

   Pavel

   Ve statistice me pribyly asi dve hry na kterych jsme ur ite nebyli. Nejspise jsme byli registrovani a na hru nezli. Da se to nejak odmazat? Diky.

  • # reagovat

   Yeti

   OK. Ještě k původnímu bodu 2). Pokud chci, aby se KaM přiřadil pod klan KaM, tak týmový autista (já, bohužel), může hráčům ten klan přiřadit.

   Pokud je o příklad Civilizace 2016, tak záznam podle mne splňuje druhé kritérium: Klan hráče je součástí názvu týmu. Nebo ne? Nebo mezi těmi podmínkami je logická konjunkce? To by se ale automaticky nepřiřadilo skoro nic...

   Zkrátka nerozumím tomu, jak se klanu KaM přiřadily účasti týmu KaM, i když tam byli hostující hráči, ale nepřiřadily některé účasti týmu KaM, kde všichni hráči jsou rozpoznání jako kmenoví hráči klanu KaM.

  • # reagovat

   Izmi

   Dík ;) frčí to správně (a sorry za hrubku)

  • # reagovat

   Yeti

   Po nějakém update se mi objevily mezi odehranými hrami i ty, na které jsem teprve registrovaný (Sova, Mimořádná, ...). Taky mám teď v hlavním seznamu statistiky hráčů 202 her, zatímco na své stránce hráče 201. Asi se o tom ví a na odstranění problému usilovně pracuje, leč kdyby přece jen náhodou ne...

  • # reagovat

   Yeti

   Někdo to asi přiřadil ručně, to je pravda. Dřív vlastně nebyla jiná možnost než vyplnit jméno týmu na hře a klan (standardní tým). AFAICT byly tým a klan vyplněny jako KaM a KaM u her, kde je KaM jako tým i klan, i u her, kde je KaM jen jako tým.

   Relaci hráč:klan beru jako M:N. Kdyby platilo, že všichni hráči KaM mají jako kmenový klan jiný, tak by tabulka https://sifrovacky.cz/statistiky/klany/kam měla být prázdná, protože klan nemá žádné kmenové hráče, ne? Nebo tedy někdo musel ‚‚ručně‘‘ hráčům dedikovat účast za KaM, a prázdnotu tím zvrátit. Tím historická data asi vynutila neprázdnou tabulku hráčů klanu, i když nemá kmenové hráče.

   To vede zpět k dedikaci účasti, která má potenciál dělat v tom bordel. Chápu, že greedy přiřazení je problém. Na druhé straně mi logicky konzistentní přijde (a) klan KaM neexistuje, protože nemá hráče, a v tom případě nemá smysl mu cokoli přiřazovat (účasti by pak měly jít vyhledat jen podle jména jako tým = příležitostné uskupení, nikoli klan) (b) klan KaM existuje, a v tom případě existují lidé, kteří když jdou spolu za KaM [a nikdo jiný], tak je to účast klanu KaM.

   Každopádně pokud by byla nějaká méně pracná metoda opravy přiřazení, tak bych to jako týmový autista několika klanů/týmů uvítal...

  • # reagovat

   Ondra Suchánek

   je možnost označit týmy za totožné? Rozhodilo nás to na "hlavně se nezranit", "Hlavně se nezranit" a "hlavne se nezranit" ;-)