Šifrovací pomůcky

Šifrovací pomůcky jsou jednoduchá tabulka s převody abecedy, kódovacími systémy a obecnými znalostmi často používanými na šifrovacích hrách. Najdete tam morseovku, Braillovo písmo, semaor, vlajkovou abecedu, klávesnici, polský kříž a jiná kódování. Inspirací pro první papírové pomůcky byl Manuál TMOU, později se přidaly aplikace pro mobilní telefony.

Papírové

Pokud dostanete pomůcky na hře, používejte ty, mohou obsahovat prvky specifické pro danou hru. V případě nejednoznačnosti pomůžou určit správnou variantu. Polský kříž s Ch nebo bez Ch? Je při číslování semaforu dole jednička nebo nula?

Chlýftým

Šifrovací pomůcky Chlýftýmu

Prověřená klasika, na kterou odkazuje většina šifrovacích her. Existují dvě verze Mini a menší Nano.

K dispozici jsou i zdrojové soubory, můžete si pomůcky přizpůsobit na míru. Naleznete je na webových stránkách Chlýftýmu v archivu u jednotlivých pomůcek.

Více informací na https://chlyftym.cz/pomucky

Chlýftým doporučuje vystřihnout a nechat zalaminovat. – Aleš Podolník

Napalmně

(De)šifrovací pravítko NaPALMu

(De)šifrovací pravítko NaPALMu přidalo některé prvky, které později přibyly i do pomůcek Chlýftýmu. Na stránkách najdete i kalendář svátků se znameními zvěrokruhu.

Více informací na https://www.napalmne.cz/pomucky/

Míchanačky

Pro potřeby hry Míchaná vznikly Míchanačky. Obasují méně tradiční seznamy – svatby, vyjmenovaná slova, řecké a římské bohy a další.

Více informací na https://michana.sifrovacky.cz/

Aplikace pro mobilní telefony

Šifrovací pomůcky Absolutno (v2)

Šifrovací pomůcky Absultno (v2)

Mobilní aplikace pro Android, kterou najdete v telefonech většiny hráčů šifrovacích her. Poskytuje i obsáhlé referenční seznamy včetně vysvětlivek, pomůcek a významů symbolů a kalendář českých i slovenských svátků. U většiny šifer nabízí přehled variant řešení stejného zadání (natočeného, překlopeného apod.).

Více informací na Google Play a na GitHubu, vytvořil Vašek Potoček

Šifrovací pomůcky Absolutno (v3)

Šifrovací pomůcky Absultno (v3)

Kompletní přepis oblíbené Android aplikace v novém prostředí, s novými funkcemi a vylepšenou filozofií, v rané fázi vývoje. ŠPA3 běží na webové platformě, nejsou limitovány na OS Android. S využitím responzivního přístupu budou moci své funkce nabídnout na obrazovce telefonu i počítače. Po stažení je možné je použivat offline.

Více informací na https://vasekp.github.io/spa3/ a na GitHubu, vytvořil Vašek Potoček

Pomootskey

Šifrovací pomůcky Pomootskey

Majitelé iPhonů se dlouho museli obejít bez pomůcek. Nyní jsou možnosti hned dvě, po Absolutnu přichází webová aplikace Pomootskey. Pomůže při dekódování morseovky, Braillova písma, semaforu a trojkové soustavy.

Více informací na https://pomootskey.enjoychallenge.tech/ a na GitHubu, vytvořil Index a JiříK