Přidat komentář

 • # reagovat

  Tomáš

  Mám celkem dost dat o šifrovačkách, posbíraných převážně z webů šifrovaček - seznamy hráčů, týmů, postupy hrou, šifry. Data byla posbírána bez toho, aby je hráči sami zadávali - většinou je jen vyplnili na webu hry. Přemýšlím, co vše z toho zveřejnit a k čemu bych měl mít souhlas od dotčených. Cíl je zveřejnit ta data, u kterých nebude vadit, že jsou zveřejněna.  Postupně jsem dospěl k následujícímu:

  Statistiky průchodů her zveřejňuju, na žádost organizátorů skryju. Podobně trasy her a další údaje o hrách. I organizátoři her můžu zveřejnit.
  Zadání šifry nezobrazuju, nemám-li souhlas autora (a jsem líný ho shánět, tedy zadání vůbec nezobrazuju). Náhled na zadání (třeba na mapě) je ok, pro ten souhlas nepotřebuju.
  Seznam účastniků hry tak jak je na webu hry, na svém webu zobrazit můžu (a třeba ho doplnit o odhadované umístění).
  Stránku hráče a seznam jeho účastí zobrazím jen tehdy, pokud hráč aktivně projeví zájem (např. registrací) o to jej zobrazit.
  Graf kdo s kým hrál zobrazím jen u těch hráčů, kteří mi dají souhlas s tím zveřejnit jejich účasti
  Graf klanů - kdo s kým, zobrazím pro všechny
  Hráče v žebříčku zobrazím jen tehdy, pookud aktivně projeví zájem
  

  Neplánuju dát možnost upravovat data ve své databázi - předpokládám, že hráči budou zadávat údaje o svých účastích na tomto webu. Interakce se statkem se patrně omezí na to, že mi hráč řekne, že můžu jeho data zobrazit. Mít dva konkurenční weby, kde by bylo možné zadávat data, je na škodu, nicméně nevadí, pokud budou některé statistiky tu i na statku.

  Chce-li mě někdo přesvědčit, že bych něco měl dělat jinak, nechť se o to pokusí.

  • # reagovat

   rlbjvuxkl
  • # reagovat

   Yeti

   Domnívám se, že budu-li muset přimět k nějaké registraci všechny lidi (počínaje spoluhráči), u kterých se chci podívat na jejich seznam účastí, tak celá věc ztrácí smysl. Spousta lidí chodí na šifrovačky, ale není posedlá databázemi, statistikami a registracemi.

   Rozumím správně formulaci u žebříčku, že by to byl pouze žebříček lidí, kteří projevili zájem být v žebříčku (tedy opět dost bezcenná věc)?

   Zachraňuje to trochu tento bod:

   Seznam účastniků hry tak jak je na webu hry, na svém webu zobrazit můžu...
   což, pokud tomu rozumím, poskytne seznamy hráčů a klanů ze všech her v jednotné formě.  Takže odvozené údaje, které zveřejňovat nechceš, si může kdokoli vygenerovat, akorát musí všechna ta data stáhnout a napsat si vlastní skript.