Přidat komentář

 1. k formátování se používá markdown

 • # reagovat

  Ahoj, právě jsem četl manifest a narazil na otazník u "jak sdílet zkušenosti orgů". Měl bych jeden nápad a zajímalo by mne, co si o něm myslíte. Jsem totiž začátečník, ale ještě s jedním kamarádem se nám hodně líbí myšlenka zorganizovat vlastní hru (a nebudeme jediní). Samozřejmě se jedná o dlouhodobý plán, ale očekávám, že by se nám hodila pomoc ve stylu "coachingu". Tedy kdyby měl někdo z bývalých/současných orgů čas a chuť na nás (nebo případně někoho dalšího, rozhodně si tuto výhru nenárokuji jen pro sebe ;-) ) z povzdálí dohlížet, upozorňovat na chyby, radit a všelijak mentorovat či jak to nazvat, tak by současně mohl vznikat jakýsi manuál (něco jako už tu je v sekci jak organizovat, ale detailnější a s dalšími materiály), všechny možné pomocné tabulky, prográmky a další potřebné věci (vyráběné jak námi, tak mentorem, dle konkrétní věci) a ty by se pak daly umístit sem a vyrobit z nich tu sekci předání zkušeností. Částečně by se mohlo jednat o jakousi detailní orgovskou reportáž včetně všech materiálů, údajů jak co dlouho trvá a podobných věcí (zkušení orgové již asi budou vědět více)... no už jsem se asi rozepsal dost, tak jsem zvědavý co vy na to, jesli by to mělo smysl nebo ne a proč :)

  • # reagovat

   Ondra Suchánek

   @Aleš: Co nám chybí a co vlastně bude potřeba se bohužel nedozvím, dokud to nezačneme více řešit, ale z toho, že je to v seznamu věcí ke zlepšení, bych řekl, že tam asi něco chybí. (pokud ne tak nevím proč to tam je :D ) Tato spolupráce by mi přišla užitečná zejména v tom, že my jako začátečníci pravděpodobně neodhalíme veškerá úskalí během jedné organizace, takže nemáme šanci nic takového sepsat a zkušeným orgům by pozorování nového orgtýmu mohlo dodat inspiraci k tomu, co tam vlastně psát, protože by ty nováčkovské chyby viděli, ačkoli jim už to přijde samozřejmé (možná to není potřeba, fakt nevím, byl to jen nápad ;-)) Jinak to, že by to pomohlo nám, je asi jasné, ale ta spolupráce nebyla myšlena kvůli tomu, aby nás někdo vodil za ručičku, ale spíš kvůli zlepšení a doplnění té sekce předání zkušeností, pokud by to nějak pomohlo (a ktomu směřoval můj dotaz), jinak si to rádi dáme bez mentorování "naostro" ;-)

  • # reagovat

   Ondra Suchánek

   Díky za další reakce :) Aleše už jsem asi pochopil, tím pádem můj původní návrh nemá moc smysl :) Jiříku jsme z Prahy a už jsme rozjeli přípravy, povedlo se mi dohodnout s dalšími lidmi na větší či menší spolupráci, takže snad budeme v pohodě, jen tedy žádný manuál z toho dělat nebudeme :) jinak nápad je to obecně asi dobrý, ale já se právě na ostatních hrách nechci moc podílet, protože by mi to znemožnilo účast :( (ačkoli zrovna na rozjezdy neplánuji jít)..

  • # reagovat

   JiříK

   Ondro, napadl mě ještě trochu jiný přístup, a sice, že se vy, organizátoři-začátečníci, přiučíte u organizace hry, kterou pořádá někdo zkušenější. Věřím, že ten někdo zkušenější tu pomoc ocení (já bych ji tedy ocenil :)), a vy se na oplátku něco naučíte.

   Nevím, jestli je to lepší nebo horší přístup, ale možná tak najdete mentora snáze.

   Osobně vás můžu zasvětit do organizace Rozjezdu. Nicméně na letošní ročník jsou už šifry z 99% ve finální podobě, takže šifrotvorba a testování už jsou za námi.

   Což mě přivádí k myšlence, že jsi nenapsal, odkud jste, resp. kde budete hru organizovat. To by určitě zajímalo všechny potenciální mentory.