Přidat komentář

  • # reagovat

    JiříK

    Yeti, že vy jste včera měli teambuilding? :)

    Předherní aktivity jsou tím větší výhoda/nevýhoda/opruz, čím déle trvají a čím větší výhodu při hře člověku zprostředkují. Výhoda pro ty, co jsou ochotni tomu věnovat dostatek času, nevýhoda pro všechny ostatní, a opruz v případě, že to není šifra, ale dvoutýdenní seminář googlení a práce se sdílenými dokumenty. Nic proti dlouhodobému luštění náročných šifer, ale byl bych mnohem raději, kdyby to bylo v rámci samostatných dlouhodobých her. A není to nic nového, jestli se nepletu, tak to už době celosvětové fáze Bezvíčku razila Marťa Pomikálková.

    Celosvětová fáze Bezvíčku byla příkladem toho, jak by se to dle mého dělat nemělo. Trvala relativně dlouho (tuším dva týdny), šifry byly náročné, a do hry vnášela poměrně velké výhody. Předherní bonusy Míchané se zatím jeví podobně. Kapitolou samy pro sebe byly skryté předherní bonusy Matrixu. Naštěstí už je také odvál čas.

    Naopak kvalifikci TMOU považuji za dobrý formát (jen by se neměla jmenovat kvalifikace :)). Dobrý proto, že trvá velmi omezenou dobu a do hry nepřináší žádnou výhodu vyjma upraveného sebevědomí. Jedná malá milá přiznaná šifra typu leták na Matrixu nebo video na Napalmně, se mi taky zamlouvá (předpokládám, že znalosti hesel v obou případech nebudou velkou výhodou). Podobně se mi zamlouvají předherní nápovědní otázky na Svíčkách, ty mám jako hráč nejraději.

    Mimochodem, do předherních aktivit patří i čtení posledních informací před hrou, pravidel, shánění vybavení, apod. Je ale zřejmý rozdíl, v tom, jestli má člověk k přečtení pět až deset stran nezašifrovaného textu, a nebo dvacetihodinovou zvukovou stopu k luštění.