Přidat komentář

Tom

Ahoj, je tam konlfikt se hrou, které má podobný název a v kalendáři už je, tipuju, že jde o stejnou akci. Pomůže, když na sifrovacka.blansko@seznam.cz pošlu odkaz, který umožní úpravu toho záznamu?

Martin Grünwald
Problém se založením nové šifrovačky

Ahoj, zkouším přidat novou šifrovačku, ale po zadání nového názvu, emailu a hesla a stisknutím tlačítka přidat hru mi heslo zmizí a nic se neděje. Nevíte někdo co tím? Děkuji za radu.

Jan Drábek

Po nějakých ad-hoc pokusech o odhalování spamu jsme tam dali reCaptchu, ale zdá se, že boti zvládají překonávat i tu.

Yeti

Lidi, co dřív dělali HOH, pořádají Krkonošský survival, to je čistě outdoorový závod. Podobných akcí je hodně, viz odkazy tamtéž...

Eliška

Myslím, že tomu, co hledáš se většinou říká outdoorové hry, či outdoorové závody. Sama se jich neúčastním, ale některé znám z doslechu. Namátkou mě napadá Přežití http://www.preziti.cz/, Vrah https://vrah.statek.org/, Kraz https://kraz.instruktori.cz/. Z trochu jiného soudku pak například Terezínské hry https://www.terezinskehry.cz/za-pokladem (kratší hry na způsob Pevnosti Boyard).

Adéla
Více úkolová hra

Dobrý den ahoj, chtěla bych se zeptat, zda-li jsou nějaké hry noční/denní, které jsou zaměřeny více na plnění úkolů než složitostí šifer. Respektive jsou nějaké hry zaměřené spíše na fyzické výkony nebo překonávání nějakého sebezapření apod., než na samotné luštění šifer? Děkuji moc za odpověď

Ondřej

Ještě jednou díky Tome! Kdyby se našel ještě někdo, bylo by to báječné! Díky!

Ondřej

Tak kdyby to šlo, případně se můžeme domluvit přes mail: spacek@mimo.cz Díky!

Tom

Měl.

Ondřej
Zapůjčení Cubigami (bedna 2014)

Zdravím! Neměl byste náhodou někdo z Prahy či okolí k zapůjčení artefakt z Bedny 2014 (Cubigami 7), takové ty barevné čtverečky co se skládaly do sedmi různých tvarů? (viz http://bedna.org/2014/) Napadlo nás použít to do táborové hry, ale na to by se hodilo mít jeden pro každý oddíl ..

Ondřej

InterLoS

Problem bol vyrieseny a uz sa nebude opakovat.

VD

Škoda, že se to nepodařilo vyřešit.

yeti

Lipča: Ne, že by mě tahle možnost nenapadla. Přetřiďte týmy v seznamu týmů na skutečné a spamové -- a chybná klasifikace zhoršuje vaše vlastní pořadí podle počtu špatně roztříděných týmů, to je celkem zajímavá myšlenka. A Interlos je de facto jediná hra, kde by tohle byl smysluplný prvek. Ovšem jedině ignorujíc můj pet peeve s dělením času na herní a občanský. Protože aby to byla ‚kůl ajdea‘, musel by se ten spam objevit až po/při začátku hry. Když zapleveluje diskusi a seznam týmů měsíc před hrou, tak to kůl není...

Lipča

Treba je napsani toho filtru prvni ukol na hru a takhle ma clovek cas trenovat.

InterLoS

Ospravedlnujeme sa za sposobene problemy. O spame vieme a pracujeme na rieseni. Dakujeme za prejaveny zaujem.

Yeti
Interlos a spam

Nemáte náhodou někdo kontakt na organizátory Interlosu? Pokud možno nějaký, který někdo čte. Diskusní fórum nikdo nečte zjevně (to by tam nebylo, co tam je) a e-mail na hru má zatím stejnou odezvu.

Zatímco tady nebo na stránkách jiných her se najde spam občas, a navíc většinou nefunkční, tak ze stránek Interlosu se stala totální bažina. Nj, informatici...

Lenka

Ahoj,pár šifrovaček jsem s dětmi absolvovala, tak ze zkusím podělit o své zkušenosti :-) 1. Klíčový je věk dítěte - čím menší, tím lepší. Ideální stav je, když co nejvíc času prospí v kočárku - nejde jen o noc, podstatná část se luští ve dne a to jde s miminem cca do 6 měsíců (dokud hodně spí a moc se nehýbe a nemusí ho člověk místo luštění pořád někde chytat). Taky ten kočárek není ještě tak těžký, když se tahá přes nečekané terénní překážky:-) Z velkých šifrovaček jsem kompletně absolvovala tuším 2x Bednu a 1x Matrix, s dětmi ve věku 4-6 měsíců. Teda jít se dá určitě i se starším, ale pak si člověk moc nezaluští. 2. Záleží na hře. Bedna či Matrix jsou většinou celé po městě, kde se dá jet s kočárkem a není nouze o přístřeší v případě špatného počasí, navíc bývá už relativně teplo, Tmou by byla s miminem mnohem drsnější - tam je terénní část většinou pro kočárky nesjízdná a počasí taky náročnější. S nosítkem jít celou hru bych asi fyzicky nezvládala, navíc na to dítě musí být hodně zvyklé. 3. Méně náročná varianta pro drsnější šifrovačky je absolvovat s dítětem pouze část, třeba do půlnoci nebo prostě po městě dokud to jde, a pak se jít domů vyspat, případně se znovu připojit ráno (takto jsem absolvovala třeba letošní Bednu nebo 4 dny před porodem loňskou Tmou:-)

Jinak to chce hlavně na noc dobrou plínku, aby nebylo potřeba v největší zimě přebalovat, a pro sebe navrstvit rozepínací oblečení tak, abych se na kojení nemusela moc svlékat. A minimálně 2 silné muže do týmu, kteří budou ten kočárek vynášet do schodů, přes potoky a tak:-) A dospávání po hře je po pravdě hlavní důvod, proč jsem se 3. dítětem už tu Bednu trochu vypustila - protože to je prostě náročné. Dost záleží, jak dobře dítě spí v noci - náš nejmladší v noci pořádně nespí, takže ve stavu permanentního nedospání si dát celonoční šifrovačku by mě zabilo, ale dcery spávaly lépe, takže tam se ta jedna noc dohnat dala (byť to trvá déle). Prostě pár dnů po hře jsem spala kdykoliv to s dítětem šlo a všechno ostatní muselo počkat. Případně se hodí hlídací babička, která vezme dítě na dlouhou procházku:-) Každopádně šifrovačka i s miminem se projít dá, je to náročnější, zpomalí to celý tým, nezaluštíš si tak dobře jako bez dítěte, ale za pokus to stojí:-)

Bloesty
S detmi na velke hry?

Ahoj, posledni dobou vidam stale vic a vic maminek s kocarky (ci nositky!) i na nocnich hrach. Zajimalo by me, jak velke dite si troufate takto vzit, jak to deti zvladaji a na co si dat pripadne pozor. A jak pak vypada to "dospavani" s miminem? Jsem to vubec? Pokud se najde nejaka maminka ochotna sdilet sve zkusenosti, budu moc rada :-).

Raroh (miroslav.rada@vse.cz)
Linearni kombinace matematickych sifer

Na Vaclavaku je expozice, jejiz soucasti je kostra plejtvaka, fotky jsou napr. na aktualne.cz. Autor tvrdi, ze "Jednotlivá pole, skrze něž kostra proplouvá, jsou vizualizována, tvořena abstraktní konstrukcí. Do této vizuální konstrukce jsou zároveň vetknuty konkrétní matematické šifry ve svých lineárních kombinacích, geometrických interpretacích, transparentní symboly, znaky, obrazce, ve viditelnosti elementárních částic a v jednom případě například i samotný půdorys Národního muzea." Ma nekdo napad, kterymi z jmenovanych jevu jsou braillem psane textiky na prvnim a druhem panelu? :)

Eliška

Přesně tak mi to taky přišlo, že orgové rezignovali příliš brzy (byť je to čistě jejich věc). Podle mě se u nové hry nedá očekávat, že se tam budou hlásit kvanta týmů půl roku předem. Měsíc před hrou (kdy byla hra zrušena) imho dost týmů právě někde na pozadí vznikalo, jenom ještě nebyly přihlášené. Jinak je taky třeba počítat s tím, že první ročník klidně může být pro dvacet týmů. Ohromte těch dvacet a příště jich bude víc.

Síba

Už to vypadalo, že jsem na Mimořádnou ten tým našel. Šestého jsem se měl setkat s hostitelem a domlouvat detaily. Pátého byla odvolaná. Tak nic.

Yeti

Trochu opožděně odpovím ohledně té iNuly, protože to je relevantní i pro Mimořádnou...

Týmy se hlásí po Svíčkách a po kvalifikaci TMOU. V prvním intervalu se überšifrátoři sejdou po dlouhé době na Svíčkách -- ale především skončí prázdniny, takže se lidí vrátí do civilizace a po dlouhé době sejdou tak nějak vůbec. V druhém se ostatní šifrátoři sejdou na kvalifikaci TMOU, a taky se hra objeví dost blízko v kalendáři, aby se jí začali zabývat. Viz graf http://physics.muni.cz/~yeti/tmp/reg.png (letos to byl trochu extrém).

Hra typu Mimořádná má relativně malou cílovou skupinu. Termín byl nešťastný, etc. Ale i tak zrušení beru jako jasné vítězství malomyslnosti, protože jste o něm začali mluvit ve chvíli (22. srpna), kdy se týmy ještě ani nezačaly pořádně registrovat.

Martin

Tak jsme se rozhodli Mimořádnou odsunout. Šifry a trasa jsou vymyšlené, tak to nejspíše někdy zkusíme znovu v lepším termínu a s větším nasazením do marketinu :)

Lukáš

Kvituji u Mimořádné špatný termín. Prodloužený víkend nad 24h šifrovačkou vyhrává. (být jindy, šel bych)

Síba

Nabalovat na sebe nové (ne nutně mladé) hráče, musíme, Ivoši, my. Zapojit se do branže s novým týmem je v současné době už strašně těžké. Zapojit nové kamarády do existujících týmů je podstatně snazší.

Síba

Obecně se děje to, že jednak novinky moc netáhnou (lidi mají rádi sociální jistoty) a jednak se stejné množství lidí rozptyluje mezi více her. Jinak moc nic. Svíčky měly 32 týmů, což je málo, ale už dlouho je to podobné. Drobný výkyv směrem dolů považuji za efekt Hodonína. Na druhou stranu se rok od roku sestava hráčů na Svíčkách blíží stavu "co kus, to perla". Na Svíčky nicméně před 5 lety přes 40 týmů bylo a předtím kontinuálně. Dvakrát i přes 50. Týmů tam ubývá dlouhodobě.

A jinak hřebíček na hlavičku asi uhodil Ivo. Mimořádná má mimořádně blbý termín. Pro cílovou skupinu je nacpaná do díry mezi osvědčenou kvalifikaci na Tmou a iNulu, když je široko daleko volno. A ta kombinace s prodlouženým víkendem tomu taky nepřidá. Když jsem dělal sondu, kdo by u nás chtěl co hrát, tak v tomto termínu jsou prostě všichni někam odjetí. Takže já jsem momentálně v situaci, že bych Mimořádnou hrát asi chtěl, ale jednoduše nemám s kým. Buď se mi podaří něco poskládat na Posvíčkové, nebo toho nechám a půjdu zase mentorovat děti na Zkratku. Kdyby to nebylo s iNulou napěchované do tří po sobě jdoucích víkendů, tak bych neváhal ve smyslu buď, anebo.

Ivo Cicvárek

Alča má asi taky pravdu - ono těch obtížných šifrovaček je vlastně docela dost - klidně bych si jako člen zkušeného týmu zahrál občas i něco středního či lehčího. Třeba Svíčky už jsem letos ke konci nedával - možná to bylo horkem, ale nad ránem jsem začal usínat a už se nerestartoval, což se mi dřív nestávalo. Mě třeba mrzí, že Krtčí nora už je jen občasná, zrovna na brněnsku by se podzimní denní hra (protažená do tmy, jako byla KN) určitě "uživila".

Ale zjevně mají šifrovačky problém s přílivem masivnějšího počtu mladých hráčů. Je čím dál těžší do toho vlaku naskočit v tradičních hrách - i v těch nápovědových nováčci asi dost prodriftují, což není zrovna velká zábava a motivace jít do dalších her - a nabalovat na sebe případně další kamarády. Co s tím?

Alča (von PZ)

Presne jako pise Ivos, Pralinky bohuzel Mimoradnou nemohou jit, nebo alespon ne v klasicke sestave, protoze je to proste blby termin - na prodlouženy vikend jsou tri členové na dopredu placených dovolených :( Naopak mi prijde, ze hrací postupne preferuji jakousi pohodu pred výzvami, nase Hradecká sova ma neustale rostoucí tendenci počtu tymu, letos jich mame přihlášených 81 (a to nejsme Praha) ;)

Ivo Cicvárek

Mimořádná - no já bych řekl, že to není šťastné datum, protože se tam nabízí pátek dovolená a frr na prodloužený víkend. Zkušení účastníci = většinou už pracující týmy, nebo dokonce týmy s potomky, což tenhle víkend lehce torpéduje. Já třeba váhám, láká mě to, nic jiného si už na podzim stejně asi zahrát nemůžu, ale ještě prostě nevím, zda je to z "rodinných důvodů" průchozí...

Lukáš Holík

U nás (Potkali se u Komína) je to, jak říká Tom. Před pár lety náš tým neměl problém jít kdejakou šifrovačku, vždycky byli v pohodě aspoň 4 lidi, většinou třeba i 6 a někdo nešel. Letos mají někteří malé děti a tak různě nemají čas a máme problém vytvořit tým i když obepíšu známé z našeho rivalského týmu (který taky pomalu vyhnívá). Kvůli tomu letos nejdeme Tmou. Ale tohle je náš případ, třeba to takto u jiných týmů není.

Ondra

Doufam, ze to ze si zacatecnici nedaji rict nevadi xD me proste bavi jit tezkou hru a prijde mi skoda kdyz na ni nemohu sehnat tym na podobne urovni jako ja, doufam ze hry jako zkratka, zelvovani, atd nalákají více novych hracu kteri budou chtit jit i na tezsi hry...

Martin

Tak možná je to jen můj dojem, měl jsem za to, že Svíčky chodilo přes 40 týmů a že na iNulu se hlásilo více týmů a dřív. Tak uvidím, jak to dopadne s tou Mimořádnou.Po loňské Podzimní, kde jsme měli bezmála 90 týmů jsem si říkal, že 50 týmů nemůže být problém i pro těžší šifrovačku. Ano, skupina je trochu užší, ale stejně si začátečníci často nedají říct a chodí i těžké šifrovačky, a zase zkušených týmů by mělo jít více, než Podzimní.

Tom

Nic moc. Svíčky mají posledních pět ročníků 35 ± 3 týmy. Letos je jich zas o fous méně, ale ne dramaticky (statistika v mém okolí říká, že za to může příchod budoucí šifrovací generace :-)) Je to škoda, poslední ročníky řadím ve svém interním žebříčku her mezi nejlepší desítku. iNula měla loni touhle dobou 13 přihlášených týmů, tam je taky všechno v normálu. Želvování je letos v termínu, kdy jsou okolní tři víkendy šifrovačky pro stejnou cílovou skupinu. Takové týmy nepůjdou na šifrovačku každý víkend a rozložily se mezi jednotlivé hry.

Zbývá Mimořádná. Tam moc nedokážu odhadnout, kolik týmů tam půjde. Je to první roční, noční hra, má užší cílovou skupinu. Vice pokročilé týmy mají často své oblibený repertoár her, těch kteří objíždí všechno, co se objeví, zas tolik není. Nevím, jestli nevadí to, že se o tom víkendu studenti stěhují na kolej (?). Na druhou stranu bych čekal, že bude stačit, že to je pražská hra. Na začátku registrace se hlásí týmy, které šly hru loni a určitě chtějí jít znovu, ke konci ti, kteří se rozhodují podle momentální situace. Těch je u prvního ročníku většina a do konce registrace zbývá měsíc. Můj tip je tak 30–40 týmů.

Martin
Co se děje s hráči?

Ahoj, nedá mi to, ale co je to letos za úpadek s účastníky šifrovaček? Svíčky jen 33 týmů, na Mimořádnou se nám (skoro) nikdo nehlásí a do Želvování zbývají sotva 3 týdny a tak málo týmů téměř ani nepamatuji (tam je to asi trochu ovlivněno změnou termínu, ale stejně)... A iNula s 11 přihlášenými týmy také nevzbuzuje pocit přeplněné hry, byť do ní zbývá více času. Přesto alespoň pro mne je to takové stresující připravovat hru a bát se, že bude týmů málo. Budu si moct dovolit zaplatit za cíl, který se musí zamluvit relativně dlouho dopředu? Když chystám artefaktovou šifru, tak kolik jich mám udělat, když potřebuji začít vyrábět o trochu dřív, než den před hrou?

Jirka Slabý

V kalendáři je teď už ČeSKOLEt 2. 6. 2017–1. 4. 2018 kdekoliv Zdarma, Nachystejte se na průlet Čechami, Moravou a možná i Slezskem. Více informací brzy na webu.

anonym

Napsal jsem organizátorce, ať se ozvou.

Filip
Po škole 2017

Ahoj,

tuší někdo zda se bude konat šifrovací hra "Poskole" ročník 2017 = dlouhodobě sleduji, ale nepodařilo se mi najít stránky hry.

Díky Filip

Síba

Brněnská Pobedná domluvena na úterý 17.5. od 18 hodin do Tenis baru na Staré osadě.

Síba (erpogregajan@seznam.cz)
Brněnská Pobedná

Byl by zájem příští týden uskutečnit brněnskou Pobednou?

Tomáš Kuča

Budu spokojený, pokud si budou hry technologické a ty, kde mi stačí jen tužka a papír. Láká mě vyzkoušet si obojí. Role běžce, jehož primární úlohou je tipovat polohu dalšího stanoviště (bez vyzvednutí šifry dokud ho nedostane potvrzené) může být zajímavá. Přemýšlet, jaké je ideální rozdělení týmu - dva běžci a tři doma? Ale dlouhodobě budu preferovat ty, kde je tým v terénu a nelituje toho, že nemá v batohu notebook.

Zveřejnění šifer ve webinfu spíš nepodporuju, ale nepovažuju to za přelomový krok. Cíl mého původního komentáře bylo zabránit tomu, aby to začaly dělat všechny hry, když to vypadá, že hráči jsou tím super nadšení. Přemýšlím, jak moc je to užitečné jako náhrada za ukradené šifry. Většina šifer (?) na mobilu vyluštit nejde nebo jen obtížně. Ale jo, lepší mít šifru v mobilu než jen čekat. Rozbije se pořadí (různé podmínky, které nejde jednoduše řešit kompenzací - tým, který měl papírové zadání je na tom lépe než ten s mobilním a ten je na tom lépe než tým bez zadání), ale lepší než nudící se týmy. Pokud by byla jen tato motivace, posílal bych elektronické zadání až v okamžiku, kdy dojde k ukradení šifry.

Mít a nemít techologii už občas je rozdíl mezi vyluštěním / nevyluštěním. Jako příklad šifra, kde uhodnu, že se řešení vytvoří tak, že z každého shluku vyberu písmeno. K tajence vede přijít na princip / scrabblista / program. Kdysi nám myslím použití programu vyřešilo šifru, která rozhodovala o (ne)kvalifikování se na Tmou. Nebo posun textu o heslo (ne jednoznačné) - vybavují se mi letovické svíčky a slimák nebo čtyři z tanku. K vyluštění vede ruční posouvání nebo absolutní pomůcky nebo program hádající heslo. Program už je stejně dobrý jako ten, kdo má nápad a uhodne heslo [Varování pro Síbu: zkoušel jsem, jestli dokážu strojově uhodnout to heslo; dokážu]. Elektronické šifrovací se pomalu mění z nástroje určenému k luštění šifer, o kterých si myslíme, že na šifrovacích hrách nemají co dělat (Anička) na nástroj, který luští šifry, které bych si radši vyluštil sám.

Síba

Co já na to?

Jako organizátora mne unavuje ustavičná latentní hrozba toho, že se objeví nějaká nečekaná věc, která bude umět vyřešit a tím pokazit nějaké zadání, jež máme připravené. Klade to před nás požadavek, sledovat, co se kde objeví, a přitom tušíme, že to stejně neusledujeme.

S Mílou se chronicky neshodnu na názoru, že tím, že něco odpadne, vznikne větší pestrost. Čím naopak větší pestrost vzniknout může, je fakt, že masovou elektronizací šifráren vzniká nový faktor charakteristiky her. Je přece jen primárně na nás, jak své hry pojmeme. To, co na hře má a nemá být, si řídíme sami. Jak obsahem, tak pravidly. Kontrolovat se to nedá, ale to platí o pravidlech obecně.

Jako hráč víceméně souhlasím s Yetim. Pokud se organizátoři naučí transparentně informovat o charakteristikách svých her, dostanu na výběr. Hry, které budou elektronizaci prohlubovat, mi dávají na výběr. Buď se jim přizpůsobím, nebo o nich budu hlasovat nohama. Pokud by reálná podoba měla vypadat tak, jak píše Yeti, tuším spíše to druhé. Taková hra mne nebude bavit.

Hra, kde bude tým složen ze sekce doma luštící a sekce městem pobíhající úplně klidně může existovat a hráči si atmosféru užijí. Ale jedině tehdy, pokud na to bude ta hra stavěná a bude se to automaticky předpokládat. Nikoli tehdy, pokud to někdo udělá o vlastní vůli na hře, která se tak hrát nemá a ostatní to nedělají. Třeba se takového závodu taky dočkáme. Nakonec, některé verze hry Dozor tak fungují už teď.

Vlastně mne to tady celé přimělo projet si šifru po šifře letošní Svíčky, jak jsou na tom z hlediska strojové luštitelnosti. Budeme si na to muset dávat pozor.

Martin Šoun

Mě se možnost prohlédnutí šifry elektronicky na Matrixu líbila. Ale také si dovedu představit tým, který sedí doma u PC a mají jednoho objížděče, který jen zadává kódy stanovišť. Bude to pohodlnější a luštění bude efektivnější. Možná díky tomu hru dokončí, ale atmosféru si IMHO neužijí.

Co se týká automatizace, tak tam si to orgové mohou řídit pravidly. Už nyní se někde dá navigovat rovnou pomocí elektroniky a jinde jen podle mechu.

Takže jestliže org nezakáže elektronické řešení šifer (nyní pomůcky od Absolutna nebo vyhledávání obličejů a v budoucnosti frekvenčku a další analýzy), tak musí počítat s tím, že to některé týmy udělají. Kontrolovat se ovšem zákaz nedá a záleží na morálce každého týmu.

TI (JTHTN)

anonym
Elektronizace her

Yeti mě v diskusi Matrixu: Azkaban přivedl k úvaze o postupující elektronizaci šifrovaček. Pro kontext ocituji: " Ačkoli za počítačem normálně sedávám celý den, na šifrovačky chodím kvůli něčemu jinému. Jde o překonávání překážek, o to, s čím a jak se dokážu poprat vlastními silami. Už tak obrázky hledá Google, logické úlohy řeší solvery, cestu hledá mapová aplikace, spoje hledá MHD aplikace, ... S elektronickou formou zadání už chybí jen, Siri, vyřeš tuto šifru. A nejde (jen) o to, že někdo aplikaci na analýzu má, a někdo nemá. I když ji buou mít všichni, mění se tím krajina dešifrovacích cest. Mění se tím rozdělení, co s šifrou děláme, protože skutečně věříme, že to někam povede, a co s šifrou děláme, protože nás to moc nestojí, takže proč nezadat stroji, aby to udělal. A to podle mne není dobře."

Já se toho až zas tolik nebojím, protože zůstává stále veliké množství šifer, se kterým si aplikace neporadí (asociace, věci ke stříhání, skládání, ohýbání, využití místa, barvy [snad :-)], i analytické šifry, kde výstup analýzy je závislý na intepretaci v kontextu lidského světa). Tím pádem bude vznikat větší potřeba orgánizátoru dělat takovéto šifry, což zase povede k větší pestrosti a snad i zábavnosti (odpadne jeden extra pomůckový směr). Ale samozřejmě se můžu plést.

Co vy na to?

Zdenek (Freezy Bee) (zdenek)
iCalendar export

Napsal jsem par regexpu a vytvoril iCalendar export (napriklad do Google Calendar): http://sifrovacky.singlepicture.org/ical.php Data si to vzdy stahne z http://kalendar.chlyftym.cz/ Pokud by se to parsovani rozbilo, dejte vedet na zdenek.bouska na gmailu.

Majk
Odpověď na: hodnocení sezóny

Letos jsem zazdil tak nějak celou sezónu, tak nevím, jestli to má vůbec cenu z těch tří šifráren hodnotit, ale tak aspoň nějaké detaily.

Nejlepší stanoviště: Pekárna (TMOU)

Nejlepší šifry: 1. Kočka leze dírou (TMOU 14), 2. Upřesnítková (Bedna 12), 3. Hadi (Po škole 13.6)

Nejlepší aktivita: Věštkyně (Po škole)

SvPZ (erpogregajan@seznam.cz)
hodnocení sezóny

Tak vzhledem k tomu, že vloni jsem to nějak zazdil, tak tentokrát zahajuji. Jako obvykle z toho, co jsem hrál.

Nejlepší šifrárna roku 2014: iNula

Nejlepší trasa šifrárny roku 2014: Bedna

Trojice nejlepších šifer roku 2014: Album (Krutá (zá)krůta), Koliha (iNula), Obrázková (NaPALMně)

Nejlepší artefakt roku 2014: sklíčka (Osud)

Nejlepší vychytávka roku 2014: celý ptačí rámec (iNula)

Nejlepší aktivita roku 2014: věštkyně (Po škole)

Nejlepší stanoviště roku 2014: Spálená skála (Palapeli)

Nejlepší přesun roku 2014: po hřebeni Babího lomu (Palapeli)

Ondra (RC!)
Odpověď na: iNula hledá testery

Ahoj všichni,

další kolo testu iNuly proběhne ve středu 13.8.2014 v 17:00. Zájemce rádi přivítáme. Kontakt viz výše.

Ondra

Ondra (RC!)
Odpověď na: iNula hledá testery

Oprava: Termín testu je ve středu 30.7.2014 v 18:00.

 

Ondra

Ondra (RC!)
iNula hledá testery

Ahoj hráči a hráčky,

sháníme lidi, kteří už vědí, že letos nepůjdou na iNulu 8 (3.-4.10. 2014) a chtěli by nám pomoci s testováním. Nejbližší test proběhne ve středu 30.10.2014 v 18:00 v prostředí jedné brněnské zahrádky, občerstvení zajištěno. Pokud máte chuť testovat a nehodí se vám daný termín nebo nejste z Brna, budeme rádi, když nám s testem pomůžete alespoň na dálku. V případě zájmu napište na "Skoupyon" na Seznamu nebo na Gmailu.

Předem děkujeme a budeme se těšit na viděnou.

Za tým orgů iNuly 8

Ondra

Monika a Jiří
Hledáme posily na Bednu 2014

Zdravím,

na poslední chvíli nám odpadli 3 členové týmu. Pokud se někdo nestihl zaregistrovat, tak nabízíme možnost přidat se k nám a užít si spoustu zábavy. PS: víc hlav, víc ví....a nebo taky ne:-)

Kontaktujete mne na mailu: Jiri.Majerr@seznam.cz

Budu se těšit

Jiří

 

Svatik (Ferne Sterne)
Odpověď na: Bedna 24.-25.5.2014 – hledáme posilu !

Ahoj Věrko,

aktuální to je a jsme rádi, že se chceš přidat. Pingni mě, prosím, na svatopluk.fronk@gmail.com

Sváťa

Věra
Odpověď na: Bedna 24.-25.5.2014 – hledáme posilu !

Ahoj,

je to ještě aktuální? já bych do toho šla :) Náš bednářský tým se letos nedal dohromady! Žádné přední příčky neobsazujeme, hrajeme pro zábavu. Vidím, že Váš tým se účastní více šifrovaček a přední pozice obsazuje... Bylo by mi ctí šifrovat s Váma :)

Zvažte a dejte vědět.

Díky Věrka

Svatik (Ferne Sterne)
Bedna 24.-25.5.2014 - hledáme posilu !

Ahoj,

na poslední chvíli odpadli dva členové týmu Ferne Sterne na letošní Bednu.

Přidáš se?

Za Ferne Sterne Svatik (bohužel jeden z odpadlíků)

NaPALM
NaPALMně hledá testery

NaPALMně hledá testery pro příští ročník. Ideální kandidáti jsou týmy které jsou schopny a ochotny se během ledna a února sejít a věnovat testování NaPALMně pár (spíš tucet) hodin. Varování orgů: Kdo bude testovat, tak riskuje, že bude litovat, že NaPALMně nešel naostro ;-)

Kontakt: napalmne@gmail.com

Děkujeme

Ondra Šm
Odpověď na: Annual awards

Nejlepší hra: Svíčky - vyladěná obtížnost, pěkná trasa, možnost zachránit luštitelskou neschopnost fyzickým prvkem (záchrana nemluvněte), svíčková

Top 3 šifry, které jsem luštil (chronologicky): Bedna 3 (Vítkov z obrázkových asociací); Kachna Kvido (Kachní směs, dvoulevelová asociační); Svíčky Arab (analytická plástev)

Top 3 šifry z her, na kterých jsem nebyl (chronologicky): nelogické úlohy (Divná); na 2,38 sekundy vyskočte (Divná); modifikování dvaceti písmen (iNula 9)

Nejlepší stanoviště: skanzen Řepora (PoTrati)

Tým roku: Bazinga - luští jim to, dělají vtipné reportáže, pořádají kde co

Trend roku: vymezování se proti pomůckám (až si říkám, jestli se touhle druhou krajností o něco nepřipravujeme)

Kameňáky roku: úúúííííúúúú (Vepři ve při, Kachna); Podivná věc (Tmou) - dva levely kamennosti: samotný princip a funkčnost zařízení; Multiplikátor (cíl Po škole) - výhoda pro týmy, co jim nešel start; "souboje" na Paralaxe

Notable thanks: Obyčejná - za udržování v tréninku po celý rok, individualistické vnímání hry, pražskobrněnskou řevnivost

Majk
Odpověď na: Annual awards

Přeposílám hodnocení z Okouna. Sezónu letos považuju za obzvlášť výživnou, tak je šifer místy víc, uvádím je chronologicky.

Nejlepší tým: Přizdisráči

Nejlepší šifrovačka (v pořadí): Bedna, Kachna, Po škole

Nejlepší trasa: Svíčky

Nejlepší šifra: Mřížka - čtyřstěn (Bedna, 11), Piktogramy (Po škole, 8), Osmdesátistěn (Rozjezd, 5), Roflcopter (Kachna, Lada), Přizdisráči (Kachna, Dorota), Plástev (Svíčky, Arab), Pentagram (iNula, 2), Transformace (iNula, 9), Pohádky (Tmou, 4)

Nejlepší vtípek: Sumárna (Brieždenie, 3), Omaľovánka (Brieždenie, 12), Podivná věc (Tmou, 8)

Nejlepší kameňák: Prezidenti (Palapeli, cíl), Nahá (Svíčky, Ezop), Hymna Tmou (Tmou, 0)

Nejlepší artefakt: Ořezávátko (Po škole, 10)

JiříK (Corn Flakes)
Odpověď na: Annual awards

Nejlepší hra: Svíčky 10

Největší adrenalin: Matrix Fort Boyard

3 nejlepší šifry chronologicky: Kniha (PoTrati), Tajné písmo (NaPALMně), Vrba (Krutá (zá)krůta)

Nejlepší dohledávka: Andělíček, Svíčky

Nejlepší stanoviště: turniket, Svíčky

Nejlepší terénní trasa: Svíčky

Nejlepší městská trasa: Paralaxa

Nejlepší vychytávka: prskavá mapa (iNula)

Nejlepší přesun: Eliot - bažantnice - Lipový vrch - 411 bd - a asi i dál (NaPALMně)

 

Ondra (RC!)
Annual awards

Ahoj,

každoročně po TMOU probíhá na Okounu (klub TMOU a podobne) bilancování uplynulé sezóny. Napadlo mě, že by se něčím takovým dalo oživit tohle fórum, které navíc nevyžaduje registraci. Formát není nijak pevný, kategorie jsou prakticky libovolné a můžete ocenit naprosto cokoli. Z toho, co jsem v roce 2013 absolvoval, bych hodnotil takto:

 

Nejlepší hra: Matrix Fort Boyard

3 nejlepší šifry (chronologicky): Tajné písmo (NaPALMně), Kachnička (Kachna), Změť čar (TMOU!)

Nejlepší stanoviště: Grotta v Grébovce (Paralaxa)

Nejlepší trasa: Paralaxa

Nejlepší přesun: hledání Floriánka (Svíčky)

Nejlepší vychytávka: Dobble (Bedna)

Nejlepší aktivita: Záchrana dítěte (Svíčky)