Hlavní strana Diskuzní fórum Volná diskuse Co se děje s hráči?

Toto téma obsahuje 15 komentářů a naposled do něj přispěl Eliška před více než 6 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • # reagovat

  Martin

  Ahoj, nedá mi to, ale co je to letos za úpadek s účastníky šifrovaček? Svíčky jen 33 týmů, na Mimořádnou se nám (skoro) nikdo nehlásí a do Želvování zbývají sotva 3 týdny a tak málo týmů téměř ani nepamatuji (tam je to asi trochu ovlivněno změnou termínu, ale stejně)... A iNula s 11 přihlášenými týmy také nevzbuzuje pocit přeplněné hry, byť do ní zbývá více času. Přesto alespoň pro mne je to takové stresující připravovat hru a bát se, že bude týmů málo. Budu si moct dovolit zaplatit za cíl, který se musí zamluvit relativně dlouho dopředu? Když chystám artefaktovou šifru, tak kolik jich mám udělat, když potřebuji začít vyrábět o trochu dřív, než den před hrou?

 • # reagovat

  Tom

  Nic moc. Svíčky mají posledních pět ročníků 35 ± 3 týmy. Letos je jich zas o fous méně, ale ne dramaticky (statistika v mém okolí říká, že za to může příchod budoucí šifrovací generace :-)) Je to škoda, poslední ročníky řadím ve svém interním žebříčku her mezi nejlepší desítku. iNula měla loni touhle dobou 13 přihlášených týmů, tam je taky všechno v normálu. Želvování je letos v termínu, kdy jsou okolní tři víkendy šifrovačky pro stejnou cílovou skupinu. Takové týmy nepůjdou na šifrovačku každý víkend a rozložily se mezi jednotlivé hry.

  Zbývá Mimořádná. Tam moc nedokážu odhadnout, kolik týmů tam půjde. Je to první roční, noční hra, má užší cílovou skupinu. Vice pokročilé týmy mají často své oblibený repertoár her, těch kteří objíždí všechno, co se objeví, zas tolik není. Nevím, jestli nevadí to, že se o tom víkendu studenti stěhují na kolej (?). Na druhou stranu bych čekal, že bude stačit, že to je pražská hra. Na začátku registrace se hlásí týmy, které šly hru loni a určitě chtějí jít znovu, ke konci ti, kteří se rozhodují podle momentální situace. Těch je u prvního ročníku většina a do konce registrace zbývá měsíc. Můj tip je tak 30–40 týmů.

 • # reagovat

  Martin

  Tak možná je to jen můj dojem, měl jsem za to, že Svíčky chodilo přes 40 týmů a že na iNulu se hlásilo více týmů a dřív. Tak uvidím, jak to dopadne s tou Mimořádnou.Po loňské Podzimní, kde jsme měli bezmála 90 týmů jsem si říkal, že 50 týmů nemůže být problém i pro těžší šifrovačku. Ano, skupina je trochu užší, ale stejně si začátečníci často nedají říct a chodí i těžké šifrovačky, a zase zkušených týmů by mělo jít více, než Podzimní.

 • # reagovat

  Ondra

  Doufam, ze to ze si zacatecnici nedaji rict nevadi xD me proste bavi jit tezkou hru a prijde mi skoda kdyz na ni nemohu sehnat tym na podobne urovni jako ja, doufam ze hry jako zkratka, zelvovani, atd nalákají více novych hracu kteri budou chtit jit i na tezsi hry...

 • # reagovat

  Lukáš Holík

  U nás (Potkali se u Komína) je to, jak říká Tom. Před pár lety náš tým neměl problém jít kdejakou šifrovačku, vždycky byli v pohodě aspoň 4 lidi, většinou třeba i 6 a někdo nešel. Letos mají někteří malé děti a tak různě nemají čas a máme problém vytvořit tým i když obepíšu známé z našeho rivalského týmu (který taky pomalu vyhnívá). Kvůli tomu letos nejdeme Tmou. Ale tohle je náš případ, třeba to takto u jiných týmů není.

 • # reagovat

  Ivo Cicvárek

  Mimořádná - no já bych řekl, že to není šťastné datum, protože se tam nabízí pátek dovolená a frr na prodloužený víkend. Zkušení účastníci = většinou už pracující týmy, nebo dokonce týmy s potomky, což tenhle víkend lehce torpéduje. Já třeba váhám, láká mě to, nic jiného si už na podzim stejně asi zahrát nemůžu, ale ještě prostě nevím, zda je to z "rodinných důvodů" průchozí...

 • # reagovat

  Alča (von PZ)

  Presne jako pise Ivos, Pralinky bohuzel Mimoradnou nemohou jit, nebo alespon ne v klasicke sestave, protoze je to proste blby termin - na prodlouženy vikend jsou tri členové na dopredu placených dovolených :( Naopak mi prijde, ze hrací postupne preferuji jakousi pohodu pred výzvami, nase Hradecká sova ma neustale rostoucí tendenci počtu tymu, letos jich mame přihlášených 81 (a to nejsme Praha) ;)

 • # reagovat

  Ivo Cicvárek

  Alča má asi taky pravdu - ono těch obtížných šifrovaček je vlastně docela dost - klidně bych si jako člen zkušeného týmu zahrál občas i něco středního či lehčího. Třeba Svíčky už jsem letos ke konci nedával - možná to bylo horkem, ale nad ránem jsem začal usínat a už se nerestartoval, což se mi dřív nestávalo. Mě třeba mrzí, že Krtčí nora už je jen občasná, zrovna na brněnsku by se podzimní denní hra (protažená do tmy, jako byla KN) určitě "uživila".

  Ale zjevně mají šifrovačky problém s přílivem masivnějšího počtu mladých hráčů. Je čím dál těžší do toho vlaku naskočit v tradičních hrách - i v těch nápovědových nováčci asi dost prodriftují, což není zrovna velká zábava a motivace jít do dalších her - a nabalovat na sebe případně další kamarády. Co s tím?

 • # reagovat

  Síba

  Obecně se děje to, že jednak novinky moc netáhnou (lidi mají rádi sociální jistoty) a jednak se stejné množství lidí rozptyluje mezi více her. Jinak moc nic. Svíčky měly 32 týmů, což je málo, ale už dlouho je to podobné. Drobný výkyv směrem dolů považuji za efekt Hodonína. Na druhou stranu se rok od roku sestava hráčů na Svíčkách blíží stavu "co kus, to perla". Na Svíčky nicméně před 5 lety přes 40 týmů bylo a předtím kontinuálně. Dvakrát i přes 50. Týmů tam ubývá dlouhodobě.

  A jinak hřebíček na hlavičku asi uhodil Ivo. Mimořádná má mimořádně blbý termín. Pro cílovou skupinu je nacpaná do díry mezi osvědčenou kvalifikaci na Tmou a iNulu, když je široko daleko volno. A ta kombinace s prodlouženým víkendem tomu taky nepřidá. Když jsem dělal sondu, kdo by u nás chtěl co hrát, tak v tomto termínu jsou prostě všichni někam odjetí. Takže já jsem momentálně v situaci, že bych Mimořádnou hrát asi chtěl, ale jednoduše nemám s kým. Buď se mi podaří něco poskládat na Posvíčkové, nebo toho nechám a půjdu zase mentorovat děti na Zkratku. Kdyby to nebylo s iNulou napěchované do tří po sobě jdoucích víkendů, tak bych neváhal ve smyslu buď, anebo.

 • # reagovat

  Síba

  Nabalovat na sebe nové (ne nutně mladé) hráče, musíme, Ivoši, my. Zapojit se do branže s novým týmem je v současné době už strašně těžké. Zapojit nové kamarády do existujících týmů je podstatně snazší.

 • # reagovat

  Lukáš

  Kvituji u Mimořádné špatný termín. Prodloužený víkend nad 24h šifrovačkou vyhrává. (být jindy, šel bych)

 • # reagovat

  Martin

  Tak jsme se rozhodli Mimořádnou odsunout. Šifry a trasa jsou vymyšlené, tak to nejspíše někdy zkusíme znovu v lepším termínu a s větším nasazením do marketinu :)

 • # reagovat

  Yeti

  Trochu opožděně odpovím ohledně té iNuly, protože to je relevantní i pro Mimořádnou...

  Týmy se hlásí po Svíčkách a po kvalifikaci TMOU. V prvním intervalu se überšifrátoři sejdou po dlouhé době na Svíčkách -- ale především skončí prázdniny, takže se lidí vrátí do civilizace a po dlouhé době sejdou tak nějak vůbec. V druhém se ostatní šifrátoři sejdou na kvalifikaci TMOU, a taky se hra objeví dost blízko v kalendáři, aby se jí začali zabývat. Viz graf http://physics.muni.cz/~yeti/tmp/reg.png (letos to byl trochu extrém).

  Hra typu Mimořádná má relativně malou cílovou skupinu. Termín byl nešťastný, etc. Ale i tak zrušení beru jako jasné vítězství malomyslnosti, protože jste o něm začali mluvit ve chvíli (22. srpna), kdy se týmy ještě ani nezačaly pořádně registrovat.

 • # reagovat

  Síba

  Už to vypadalo, že jsem na Mimořádnou ten tým našel. Šestého jsem se měl setkat s hostitelem a domlouvat detaily. Pátého byla odvolaná. Tak nic.

 • # reagovat

  Eliška

  Přesně tak mi to taky přišlo, že orgové rezignovali příliš brzy (byť je to čistě jejich věc). Podle mě se u nové hry nedá očekávat, že se tam budou hlásit kvanta týmů půl roku předem. Měsíc před hrou (kdy byla hra zrušena) imho dost týmů právě někde na pozadí vznikalo, jenom ještě nebyly přihlášené. Jinak je taky třeba počítat s tím, že první ročník klidně může být pro dvacet týmů. Ohromte těch dvacet a příště jich bude víc.

Odpověď na Co se děje s hráči?
 1. Příspěvek bude zformátován pomocí textile