Hlavní strana Diskuzní fórum Diskuse o webu Statistiky - nejasnosti v pojmech

Toto téma obsahuje 16 komentářů a naposled do něj přispěl JiříK před více než 6 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • # reagovat

  JiříK

  Pár otázek ke stránce klanu: - Čím přesně se liší hry v tabulce Hostování od těch v tabulce Přehled her? - Kdo jsou ve vztahu k týmu Hosté, Kumpáni a Hostitelé? A čím se liší od Hráčů v týmu?

  Pokud už je to někde vysvětlené, tak se omlouvám, ale nenašel jsem.

 • # reagovat

  Tom

  Doplním popisky. Tvoří se to podle počtu hráčů, kteří šli za klan (=svou účast přiřadili klanu). v Přehledu her jsou účasti, kde hráči z klanu tvořít (nad)poloviční většinu týmu.

  • Hosté - šli v týmu, kde většina hráčů šla za titulní klan
  • Kumpáni - šli v mixu, kde polovina hráčů šla za titulní klan
  • Hostitelé - šli v týmu, kde menšina hráčů šla za titulní klan

  Cíl je odlišit situace, kdy si někdo z klanu odskočil ke konkurenci a kdy si klan přibral někoho na doplnění týmu. A může se to ještě měnit, uvidím, jak bude přiřazování klanů fungovat.

 • # reagovat

  JiříK

  Díky za vysvětlení. Je to jasnější :)

  Do Hostitelů spadnou i hráči z klanů, kteří v daném týmu neměli většinu, a také neklanoví hráči. Viz např. Petra Kosarová (Dnem 2007) nebo Emil Drápela (Po trati 2017) jako Hostitel zde: https://sifrovacky.cz/statistiky/klany/corn-flakes Nedává mi smysl takového hráče nazývat Hostitel. Takové bych raději viděl v Kumpánech. Což takhle upravit definice následovně: Host - šel v týmu, ve kterém byla většina hráčů za daný klan (žádná změna) Kumpán - šel v týmu, ve kterém byl alespoň jeden hráč za daný klan, a zároveň v něm nebyla většina* žádného klanu Hostitel - šel v týmu, ve kterém byl alespoň jeden hráč za daný klan, a zároveň v něm byla většina* klanu daného hráče (hostitele)

  Podobně by se daly asi rozdělit i hry ze současných dvou kategorií (Přehled her/Hostování) z pohledu klanu na tři: - Hry klanu (tým, ve kterém šla většina* hráčů za daný klan, tj. současný Přehled her) - Kumpanie (tým, ve kterém alespoň jeden hráč klanu vystupuje jako Kumpán) - Hostování (tým, ve kterém alespoň jeden hráč klanu vystupuje jako Host)

  *většina: Otázka je, jak chápete většinu. Osobně ji nýní chápu jako stav, kdy v týmu je alespoň polovina hráčů daného klanu a zároveň jiný klan nemá v daném týmu polovinu. Tedy např v týmu 2-2, 2-2-1, 1-1-1-1 nemá většinu nikdo, ale v týmu 2-1-1 ano.

 • # reagovat

  Yeti

  Nešlo by zvolit termíny bez parazitologických konotací?

 • # reagovat

  Pavel

  Připojuji se k dotazu níže. Stránka týmu je teď naprosto nepřehledná. Dřív jsem prostě šel na stránku týmu a pěkně podle abecedy jsem viděl všechny hry co jsme hráli a navíc kdo na ní zrovna byl. Teď je to celé rozdělené. Kumpáni,hostitelé apod. Na stránkách našeho týmu se míchají i jiné týmy, které se tam dostaly bůhví jak. Prostě se v tom nedá vyznat. Nešlo by se nějak vrátit k původnímu? Nebo třeba vytvořit nějaké zjednodušené view pro ty, které nezajímají nějaké klany? Prostě jdu za tenhle tým a když jdu s kamarády za jiný tým, tak jdu prostě za jiný tým. Dřív tam byla jednoduchá tabulka s odkazy na všechny týmy, kde jsem účinkoval. Není to zbytečně komplikované? Díky.

 • # reagovat

  Pavel

  Jak lze po hře zadat novou účast? Nešel jsem si to v databázi hru + tým, ale obsah byl prázdný. Žádný hráč. Tak jsem to chtěl vyplnit a jde vyplnit pouze jednoho hráče. U ostatních mi to píše Hedám .. do nekonečna. Díky za radu.

 • # reagovat

  Tom

  <i>Hedám .. </i> do nekonečna je chyba, kouknu proč se to stalo. Mělo by to fungovat tak, že tam podle toho naklikáš členy tak, jak jsi to dělal. Pro Kokořínského komára jsem tam teď nahrál seznam účastníků, účast máš doplněnou.

  P.S. Na předchozí otázky odpovím později, vedu je v patrnosti.

 • # reagovat

  Honza

  K Hledám ..: Ono se zdá, že zatímco ve Firefoxu a Chromém funguje vyhledávání v pořádku, tak v IE z nějakého důvodu ne, takže lidi/ týmy, které nejsou v těch přednačtených návrzích, zvolit nelze.

 • # reagovat

  Miki

  Ahoj,

  nejde mi zaznamenat účast na Studně 2015 (resp. doplnit členy týmu Set sail for fail). Na statku data jsou, ale při pokusu o vložení nového záznamu mi to po zvolení hry "Studna 2015" napíše jen "Data nejsou k dispozici."

  Přitom např. pro "Studna 2016" to funguje správně.

 • # reagovat

  Miki

  A stejný problém (tj. tým nejde vložit, jelikož už prý existuje, ale při vyfiltrování se neobjeví) mám ještě s týmy "Set sail for fail" na "Po škole 2016" a "Dáda Patrasová" na "InterLoS 2016".

  A koukám, že jsem si spletl vlákno, ale už to radši nechám pohromadě.

  Díky :)

 • # reagovat

  INDEX (Ústřední Topení)

  Vidím trošku problém v tom, že jak jde o různě dotahaná a vyplněná data bez kontroly, tak to občas celé selže na nedokonalém upřesnění co všechno byl klan a kdy to je s nějakou jinou diakritikou. Třeba u nás (https://sifrovacky.cz/statistiky/klany/ustredni-topeni) mi přijde hodně vtipné, když Vory a Sopťa jsou Hosté i Hostitelé, přestože Vory má asi 50 účastí za ÚT a za nic jiného reálně nechodí a Sopťa to sice má pestřejší, pořád je to kmenové Topení. U Voryho je vidět, že má odehraných 55 her, naprostá většina je ÚT a za klan má jen 25 (https://sifrovacky.cz/statistiky/hraci/michal-voracek). Nešlo by tomu nějak pomoci hromadně? Třeba já klidně proklikám a upravím všechna ÚT data.

 • # reagovat

  Tom

  Vyhledávání nenašlo týmy, které neměly žádného hráče. Napravil jsem to a vyzkoušel na uvedených týmech, už jdou dohledat.

 • # reagovat

  Yeti

  Předně asi musím poznamenat, že mi zvolené rozdělení nedává extra smysl, což komplikuje nalezení smyluplného termínu pro jednotlivé kategorie...

  Nicméně ‚hostitel‘ popisuje situaci, kdy je člověk se svým týmem ve většině v nominálně jiném týmu, je to tak? To je v tom případně takeover ;-) Česky převzetí, i když to je tedy taky pitomé. Ale hledal bych v jiném okruhu slov.

 • # reagovat

  Tonda (Vánek)

  Taky se přidávám s prosbou o nějakou kontrolu správnosti dat, případně poskytnutí větší pravomoci hráčům, ať si to udělají sami. Chtěl jsem změnit klan všemožných Vánků, prostě na Vánek, ale bohužel mě to nenechá (předpokládám, že je to proto, že klan Vánek neexistuje). Pokud data sem importujete ze Statku, tak by možná stálo za to změnit to rovnou tam.

  Tonda

 • # reagovat

  Honza

  Seřazení abecedně vs. podle data V různých situacích má smysl různé řazení, tj. ocenil bych, kdyby bylo možné mít obě možnosti řazení a přepnout si mezi nimi.

  Klany A nedávalo by největší smysl prostě defaultně vyplňovat jako klan jméno týmu a u koho to nesedí, ať si to upraví? (Připadá mi, že tahle situace bude nejpravděpodobnější a z hlediska času nejúspornější.)

 • # reagovat

  JiříK

  @Tom Předem díky za nové rozdělení hráčů. Co se týče rozdělení her, stejně jako ty nemám potřebu dělit to více. Navrhoval jsem to v tu chvíli hlavně za účelem snadnějšího pochopení vztahu mezi rozdělením her a rozdělením hráčů. Věřím, že by pomohl explicitnější popis, ať to lidé nemusejí zpětně odvozovat.

  Většina -- OK, to zní logicky. Opět by myslím pomohlo to explicitně napsat alespoň na stránku klanu.

Odpověď na Statistiky - nejasnosti v pojmech
 1. Příspěvek bude zformátován pomocí textile