Hlavní strana Diskuzní fórum Diskuse o webu Duplicitní jména

Toto téma obsahuje 9 komentářů a naposled do něj přispěl Tíman před 6 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • # reagovat

  Možná už to tu někde je, ale nenašel jsem to - jak pracovat s lidmi se stejnými jmény?

  Konkrétní příklad: Letos s námi na iNule byl v týmu Martin Jonáš, což je ale jiný Martin Jonáš než tento: https://sifrovacky.cz/statistiky/hraci/martin-jonas

  Ten "náš" Martin byl na své první hře, takže tu ještě nikde není. Zkoušel jsem založit novou osobu, to mě kvůli shodě jmen nenechalo, tak jsem zaklikl checkbox "Jedná se o jmenovce" ale myslím, že se nic zajímavého nestalo.

 • # reagovat

  Tom

  V databázi se vytvořil, ale nenabízí se dropdownu. Zřejmě to někde vyfiltruje hráče, kteří nemají účast. Příležitostně to opravím, na i0 jsem ho přiřadil ručně.

 • # reagovat

  Honza

  Související avšak nikoliv stejný problém: Už několikrát jsem rušil přiřazení hráče (sebe) k 'přezdívce' u jedné hry, přesto se po pár dnech vždy objeví spárování znovu. Takže se mi zdá, že to párování provádíte periodicky na všechna data, nikoliv pouze na ta nově vložená - v tom případě by bylo vhodné si pamatovat, co už spárováno bylo a pokud bylo nějaké spárování později manuálně zrušeno, tak už ho znovu neobnovovat.

 • # reagovat

  Jirka

  Též podobný problém. Zničehonic se mi objevilo, že jsem se jakožto jiný člověk zůčastnil hry před deseti lety (asi došlo k automatickému propojení a přiřazení mého jmenovce). Navíc jakožto častý náhradník v různých týmech jsem si všiml, že původně zamýšlené sestavy týmů se často již zpětně neopravují a pak se objeví špatně i v těchto statistikách (opět asi automaticky).

 • # reagovat

  Tom

  Je to jak říkáš, párování se provádí na všechna data. Díky novému přiřazení se občas povede spárovat i starší účasti. Udělal jsem to, jak píšeš – pokud někdo zruší spárování na webu, nastaví se příznak, aby se už automaticky nespárovala.

 • # reagovat

  Tom

  Automatické načítání a přiřazování dat sebou přináší i chyby. Ale je jich poměrně málo oproti tomu, kolik správných záznamů přibude. Hráči, kteří si spravují profil, si předpokládám chybně záznamy opraví, většinou jsou jednoduše identifikovatelné. Ostatní tu můžou buď vůbec nebýt nebo být s tím, že sem tam bude něco špatně.

  Poslední dobou jsem v přiřazování nic neměnil, ale je možné, že se to napárovalo podle nějaké nové účasti. Každopádně už jde párování zrušit a neobnoví se.

 • # reagovat

  Honza

  Díky.

 • # reagovat

  Izmi

  Ten dropdown funguje podivně. Když jsem chtěl změnit přiřazení na druhého stejnojmenného hráče, v dropdownu ho to nenabídlo. Ale když jsem uložil tým bez přiřazení a pak znovu zkusil v editaci přiřadit, už to nabízelo obě shodná jména.

  Druhá věc: Když si vyplním jméno 'zobrazovat jako', tak se toto jméno uplatní akorát na stránce hráče. Hodilo by se to právě v těch dropdownech, abys shodná jména dokázal rozlišit. (A možná tim pádem i v seznamech hráčů u týmů a her (?).)

 • # reagovat

  Tíman

  Objevil jsem další podobný problém, když jsem si všiml, že už jsem podle statistik hrál se třemi různými Jiřími Novotnými :-) Jsou docela promotaní a necítím se úplně oprávněn je rozmotávat, každopádně kdyby se tomu chtěl někdo pověnovat, tak „můj“ Jiří Novotný je jen jeden a měl by mít HI šest (5× za KVÍK!, jednou Maséři jako hovado - všechny záznamy v databázi jsou), další Jiří bude z Uvidíme a některé účasti bude asi ještě někdo jiný.

  Každopádně mi přijde, že si to sedá a to automatické vyplňování začíná dost dobře fungovat, pěkná práce!

Odpověď na Duplicitní jména
 1. Příspěvek bude zformátován pomocí textile