Hlavní strana Diskuzní fórum Diskuse o webu Statistiky a Megbolondul (a podobné)

Toto téma obsahuje 10 komentářů a naposled do něj přispěl Yeti před více než 6 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • # reagovat

  yeti

  Když se statistiky propojily se statkem, tak nějak nevím, jak je to se zadáváním účastí na lokálních hrách typu Megbolondul.

  Dřív bych to prostě zadal. Teď nic nezadávám, protože tak trochu čekám, že se to třeba objeví samo -- a evidentně nic nezadal ani nikdo jiný. Kdyby to byla velká hra, kde statek ukazuje predikci/pořadí, byl bych v klidu, že se záznam objeví i zde. Ale u Mebolondulu těžko říci. Není to možná prestižní akce, ale zase je to tradiční hra se slušnou účastí -- ne něco, co akorát Lipča s Míšou zjistili, že vůbec existuje.

  Jak člověk pozná, jestli má vyčkávat, má zkusit účast zadat ručně (a možná tím zvýšit celkovou entropii systému), má někde upozornit, že hra proběhla a možná by šlo účasti naimportovat hromadně (kde, jak, koho), ...?

 • # reagovat

  Tom

  Importy her provádím skoro vždy před hrou. Pokud hra už proběhla a data pro ní nejsou, je tedy rozumné si záznam vytvořit. Pokud hra není ani v kalendáři, můžeš ji zkusit přidat* nebo napsat sem na fórum nebo na e-mail 26@sifrovacky.cz, ať ji někdo přidá.

  Megbolondul záznam v kalendáři nemá. Parser pro ně nemám a zřejmě ani nebudu psát, nemají jednotné formátování mezi roky a URL se seznamem týmů. Na https://sifrovacky.cz/statistiky/tymy/import jde týmy naimportovat, je tam omezení u kterých her to jde bez přihlášení*, URL na import zřejmě jinde než tu není, neměl jsem rozmyšlené, jestli ta možnost pro náhodné kolemjdoucí nezpůsobí víc škody než užitku. Případně jde požádat o token na statkové API, viz https://databaze.seslost.cz/doc.

  • Tuším, že to jde u her, které neověřily e-mail a nemají přiřazené organizátory.

 • # reagovat

  yeti

  OK, díky za vyjasnění (a přidání hry). Vyrobit nějak napůl ručně z jejich seznamu týmů CSV není takový problém, to bych udělal. Jen zlomek lidí ale má plná jména (nebo je dokážu snadno dopsat). Má to i tak smysl? Nerad bych dělal něco, co ve výsledky vytvoří větší chaos, než když se nenaimportuje nic.

  Příště to zkusím řešit před hrou. Megbolondul se asi -- podobně jako řada menších her -- nepíše do kalendáře naschvál, aby se jim tam namísto cílených a tradičních účastníků nezačali hromadně cpát šifrátoři. Konkrétně v případě Megbolondulu už je na tohle teda asi pozdě. Ale obecně bych nerad dopisoval do kalendáře akce, které si tam nenapsali jejich organizátoři, protože čekám, že mi za to nepoděkují.

 • # reagovat

  Tom

  Chybějící plná jména nevadí, často to tak importuju. Některá se přiřadí ke hráči podle předchozích účastí, ostatní zůstatnou nepřiřazená a třeba je někdo jednou dopáruje ručně. Pro žebříček je potřeba známý počet týmů/hráčů (a nastavený flag), nevadí, že jsou nepřiřazení.

  Řešit to můžeš kdy chceš, před hrou dostaneš jako bonus nasazení. Megbolondul dřív v kalendáři byl, proto jsem neměl problém ho tam dopsat. Ale je to dobrá poznámka, zatím jsem o skrýval v kalendáři jen některé budoucí hry, ale má smysl je skrývat i v archivu a nechat jen někde zastrčené ve statistikách. Změním to.

 • # reagovat

  yeti

  Tak jsem vyrobil CSV s těmi základními třemi sloupci a udělal import. Odpoví to

  Import týmů do hry Megbolondul 2017 proběhl úspěšně.

  a ukáže (AFAICT) smysluplnou tabulku, kde akorát není žádný hráč modře nalinkovaný. A nikomu se neobjevila nová účast. To bych snad chápal (byť nečekal), pokud se nikdo nerozpoznal a všichni se musejí označit. Ale taky nic nového není v tabulce Poslední vložené účasti, a to už je podezřelé. Co dělám blbě?

 • # reagovat

  Tom

  Děláš vše správně. Přiřazení hráčů se děje jednou denně v noci, není tam nastavené spuštění po importu. Zatím to nevadilo, neb jsem ho spouštěl ručně dle potřeby, ale dává smysl, aby se provedlo i po importu. Teď jsou ty dotazy psané tak, že projedou celou databázi, příležitostně je upravím, aby se po importu spustily jen na nová data.

  V tabulce posledních účastí se po jedné z úprav přestali zobrazovat nepřiřazené účasti, už jsou zpět. Po importu se zobrazí stránka https://sifrovacky.cz/statistiky/hry/megbolondul-2017.

 • # reagovat

  yeti

  Ještě k těm ‚‚a podobným‘‘. Když chci zadat účast na hře, kterou systém zatím nezná (teď třeba Cartotrophy 2017), tak aby ji znal, mám ji zpětně zapsat do kalendáře?

 • # reagovat

  yeti

  Odpovím si sám a celou větou: Ano, když se zadá zpětně hra do kalendáře, dají se pak zadat účasti.

  Přitom narazil na potíž s JanPavlíky, kterých databáze zná víc, než kolik jich reálně různých existuje (což může nakonec být i jen jeden, ale musel bych se Johnnyho zeptat, zda jsou všichni on). No, jeden z nich s námi hrál...

 • # reagovat

  Tom

  Potvrzuju, hru je potřeba u kalendáři přidat, byť skrytou, aby šly přidávat účasti. Hráči se stejným jménem nejsou vytvářeni automaticky. JanPavlíky znám dva, myslím si, že všichni tři, co jsou v databázi, i existují. Při výběru spoluhráčů by měli být nahoře ti, se kterými už jsi někdy hrál.

 • # reagovat

  Yeti

  Jan Pavlík číslo 1 hraje s Prvním pokusem (plus tam má nějaké účasti, které bych tipoval jiným JanPavlíkům, jednu číslu 2).

  Jan Pavlík číslo 2 hraje s Jakem. To je ten, kterého znám.

  Jan Pavlík číslo 3 hrál jen jednou v životě, a to s Jakem (byť pod jiným názvem týmu). A to proto, že Petr Mikulík, a kterým hrál, je stejná osoba jako ten druhý Petr Mikulík. Je-li různý od čísla 2, tak to je tedy velká náhoda.

  Ale roztřídit je s jistotou nedokážu...

Odpověď na Statistiky a Megbolondul (a podobné)
 1. Příspěvek bude zformátován pomocí textile