Hlavní strana Diskuzní fórum Volná diskuse S detmi na velke hry?

Toto téma obsahuje 2 komentáře a naposled do něj přispěl Lenka před více než 5 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • # reagovat

  Bloesty

  Ahoj, posledni dobou vidam stale vic a vic maminek s kocarky (ci nositky!) i na nocnich hrach. Zajimalo by me, jak velke dite si troufate takto vzit, jak to deti zvladaji a na co si dat pripadne pozor. A jak pak vypada to "dospavani" s miminem? Jsem to vubec? Pokud se najde nejaka maminka ochotna sdilet sve zkusenosti, budu moc rada :-).

 • # reagovat

  Lenka

  Ahoj,pár šifrovaček jsem s dětmi absolvovala, tak ze zkusím podělit o své zkušenosti :-) 1. Klíčový je věk dítěte - čím menší, tím lepší. Ideální stav je, když co nejvíc času prospí v kočárku - nejde jen o noc, podstatná část se luští ve dne a to jde s miminem cca do 6 měsíců (dokud hodně spí a moc se nehýbe a nemusí ho člověk místo luštění pořád někde chytat). Taky ten kočárek není ještě tak těžký, když se tahá přes nečekané terénní překážky:-) Z velkých šifrovaček jsem kompletně absolvovala tuším 2x Bednu a 1x Matrix, s dětmi ve věku 4-6 měsíců. Teda jít se dá určitě i se starším, ale pak si člověk moc nezaluští. 2. Záleží na hře. Bedna či Matrix jsou většinou celé po městě, kde se dá jet s kočárkem a není nouze o přístřeší v případě špatného počasí, navíc bývá už relativně teplo, Tmou by byla s miminem mnohem drsnější - tam je terénní část většinou pro kočárky nesjízdná a počasí taky náročnější. S nosítkem jít celou hru bych asi fyzicky nezvládala, navíc na to dítě musí být hodně zvyklé. 3. Méně náročná varianta pro drsnější šifrovačky je absolvovat s dítětem pouze část, třeba do půlnoci nebo prostě po městě dokud to jde, a pak se jít domů vyspat, případně se znovu připojit ráno (takto jsem absolvovala třeba letošní Bednu nebo 4 dny před porodem loňskou Tmou:-)

  Jinak to chce hlavně na noc dobrou plínku, aby nebylo potřeba v největší zimě přebalovat, a pro sebe navrstvit rozepínací oblečení tak, abych se na kojení nemusela moc svlékat. A minimálně 2 silné muže do týmu, kteří budou ten kočárek vynášet do schodů, přes potoky a tak:-) A dospávání po hře je po pravdě hlavní důvod, proč jsem se 3. dítětem už tu Bednu trochu vypustila - protože to je prostě náročné. Dost záleží, jak dobře dítě spí v noci - náš nejmladší v noci pořádně nespí, takže ve stavu permanentního nedospání si dát celonoční šifrovačku by mě zabilo, ale dcery spávaly lépe, takže tam se ta jedna noc dohnat dala (byť to trvá déle). Prostě pár dnů po hře jsem spala kdykoliv to s dítětem šlo a všechno ostatní muselo počkat. Případně se hodí hlídací babička, která vezme dítě na dlouhou procházku:-) Každopádně šifrovačka i s miminem se projít dá, je to náročnější, zpomalí to celý tým, nezaluštíš si tak dobře jako bez dítěte, ale za pokus to stojí:-)

Odpověď na S detmi na velke hry?
 1. Příspěvek bude zformátován pomocí textile