Toto téma obsahuje 1 komentář a naposled do něj přispěl Lama před rokem.

  • Autor
    Příspěvky
  • # reagovat

    Lama

    Hned na úvod bych rád ocenil, že jsi takovou debatu otevřel, a přijde mi, že ideální mírou agresivity, aby to vyprovokovalo lidi k reakci :)

    V podstatě s tebou souhlasím, jen se 2 důležitými body ne:

    "Přijde-li tedy na vaši hru nějaký hodně silný tým, pro který budou vaše šifry příliš lehké, jeho hráči se budou nudit a víckrát nepřijdou." "...hráči, postupující tak rychle, že orgové nestačí otevírat stanoviště. V takovém případě však není chyba na straně hráčů, ale vás, organizátorů, nezvládli jste dramaturgii hry."

    Nemůžeš organizátorům zároveň říkat "hele, my jsme sice dobří, ale když se budeme nudit, tak je to náš problém, ne?" a druhým dechem jim vyčítat, když pak někde budete 2 hodiny mrznout čekajíce na otevření stanoviště. Šifrovačky jako TMOU nebo poTrat mají poměrně na salámu slabší týmy. Pár prvních šifer bývá lehkých, ale když nejsi schopen hnout se 4. šifrou, tak jsi přijel na šifrovačku o 4 šifrách. Doufáme, že se ti líbila a ahoj. Kdyby pak nějaký slabší hráč remcal, je to jeho chyba, měl jít na šifrovačku pro začátečníky. Stejně tak nemůže remcat silný tým, pokud dojde do cíle a orgové se mu omlouvají, že cíl mají rezervovaný tak, že se otevře až za 6 hodin. Zkrátka organizátoři těžkých šifrovaček mají vše podřídit dobrým hráčům a organizátoři lehkých začátečníkům – někdy to jde skloubit, ale někdy prostě ne.

    "Někdy slýchávám heslo, že „moje hra – moje pravidla“. Toto je však možné někde v komerčním prostředí, ne v šifrovací komunitě, kde hry připravují hráči pro hráče. Jsou to právě zkušené týmy, které dávají dohromady ty nejlepší šifrovačky. Když pak tito hráči chtějí také jít na nějakou hru, mají být diskriminováni?"

    Tohle je velmi zajímavý názor, ale já si s ním troufám nesouhlasit. Každý, kdo připravuje šifrovačku, tak dělá ze své dobré vůle. Může si říct o libovolně velké startovné, může se na základě této zkušenosti rozhodnout se na to příště vykašlat, ale nemá žádné právo na poděkování nebo na to, že někdo uspořádá dobrou šifrovačku taky pro něj.

    Čili buď očekávám nějaký dobrý zážitek, a pak musím akceptovat, že orgové ví, že mi ho nejsou schopni poskytnout a na hru mě nepustí, nebo chci přijet, i kdyby to bylo sebeblbější, ale pak si nemůže stěžovat, když čekám na otevírání stanoviště. Samozřejmě pokud jsem případ číslo 2, ale orgové mě tam stejně nechcou pustit, tak mi to od nich nepřijde úplně ok, přestože si myslím, že na to mají právo.

    A ještě jedna věc trochu offtopic na závěr: Já už dlouho přemýšlím nad tím, proč nikdo neuspořádal šifrovačku jen pro ty nejlepší – oslovil by 5 nejlepších hráčů současnosti, ať sestaví elitní tým, dohodne se termín, který vyhovuje všem, a udělá se fakt ultrakrutopřísnětěžká šifrovačka. V podstatě jak vypadala závěrečná část Fort Boyard nebo Meziměsta, ale pořádná dlouhá šifrovačka. Třeba na etapy, ať jeden zásek tým hned nevyřadí, nebo něco jako Amazing Race, kde vždy poslední v dané etapě vypadne. Možná už to někdo zkoušel, ale ti nejlepší neměli zájem, nevím. Já bych každopádně tohle hrozně rád viděl a (protože bych se pravděpodobně nevešel do těchto týmů) testoval nebo jinak pomáhal s organizací :)

Odpověď na
  1. Příspěvek bude zformátován pomocí textile