Toto téma obsahuje 1 komentář a naposled do něj přispěl Miki před rokem.

 • Autor
  Příspěvky
 • # reagovat

  Miki

  Vyjádřím se jen k poslední otázce:

  Vážně si takto představujete parametry lehké hry pro začátečníky?

  Civilizace byla totiž před dvěma roky naší úplně první šifrovačkou. Nejrychlejší týmy to proběhly za pár hodin a byli v cíli ve dvě v noci.

  My jsme si museli vzít celkem asi pět nápověd (a po třech z nich i řešení), ale došli jsme do cíle pár minut před koncem hry jako úplně poslední tým, který do cíle došel. Většinu šifer jsme vyřešili bez nápověd a hrozně se nám to líbilo. Určitě k tomu přispěla i měkkost herního systému, který i takovým zoufalcům umožnil dojít do cíle nebo vyřešit tu poměrně rozsáhlou bonusovou šifru. A i pro začátečníka je podle mě příjemnější, když na šifrovačce pro začátečníky narazí na pár těžších šifer. A pokud neví, může je za cenu klesnutí v pořadí přeskočit a i tak si celou hru užít.

  Tedy za mě je lepší shovívavější herní systém a šifry lehčí i těžší (ostatně přesně to se píše na stránkách Civilizace), než šifry pouze lehké.

  Takže ano, přesně takhle jsem si představoval hru pro začátečníky. Díky Civilizaci jsme začali chodit na šifrovačky, i na ty pro pokročilé :)

Odpověď na
 1. Příspěvek bude zformátován pomocí textile