Toto téma obsahuje 1 komentář a naposled do něj přispěl Jirka Skuhrovec před 6 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • # reagovat

  Jirka Skuhrovec

  Ivo C.: požadavek na info o obtížnosti beru. Využití webu jako databáze hezkých šifer pro další luštění je rozhodně jeden z cílů. Kloníme se spíš k variantě že ji doplní orgové (nebo Tom dle nějaké úmrtnosti+doby průchodu, je-li statku), protože tu informaci zpravidla mají. Netřeba tím komplikovat hodnocení. Hm?

  Yeti: Souhlasím s Tomem (aby ne, když jsme to spolu vymýšleli..). Hodnocení mnoha her zpětně je opruz, který se doufám podaří zredukovat tím, že hráči budou hodnotit šifry hned po hře. Nemyslím si, že v takové situaci kliknu 10x na tři hvězdičky. Mám šifry v živé paměti, a tedy trochu barvitější názory. Až nasbíráme trochu víc dat, můžeme ověřit zda mám pravdu :). Pokud bychom udělali jen hlasování stylem "vyber jednu šifru za rok", pak web budou výsledky velmi úzké nebude dělat co chci: a) databázi hezkých šifer k luštění b) feedback i na nehezké šifry. Ale hlavně se objeví silná výhoda větších her, což nechceme.

  Zbývá otázka hodnocení alespoň dvourozměrného (nápad + provedení). Je to možnost do budoucna, ale zatím jsme rádi když seženeme dost hlasů v jednorozměrném modelu. Abychom dostali bohatší informaci, tak bych rád šel spíš cestou využití dalších dat (hodnocení dle pokročilých / začátečníků, obtíznost), než komplikováním procesu hodnocení.

Odpověď na
 1. Příspěvek bude zformátován pomocí textile