Toto téma obsahuje 1 komentář a naposled do něj přispěl yeti před 6 roky.

 • Autor
  Příspěvky
 • # reagovat

  yeti

  Pokud panuje shoda, že nemá cenu hodnotit šifry dlouho zpětně, nebudu se o to tedy pokoušet (uf).

  Ivo: Celkové množství času a úsilí, které hráči věnují zpětné vazbě, se IMO nezvýší přidáním nových možnosti strukturované zpětné vazby (nový nestrukturovaný komunikační kanál může být jiná věc). Jsou dokonce efekty, které ho mohou snížit.

  Každopádně: Pokud bych si coby organizátor konkrétních her (nikoli abstraktní organizátor obecně) mohl vybrat, zda mi lidi něco napíšou do diskuse, nebo budou o mých šifrách hlasovat v anketě, tak to vůbec není otázka. Samozřejmě, že chci, aby mi něco napsali v diskusi. A to i s uvážením, že při ekvivalentní množství času a úsilí to budou dvě věty k celé hře. Ty dvě věty budou totiž signál. Ohodnocení všech šifer má SNR mizerný. To je motivace směrem, kterým zřejmě nechcete. Positivní motivace je leda, že ‚‚jé, moje šifra se umístila v šifře roku‘‘, ale to vyžaduje ambice nebo ješitnost v míře, ve které se mi nedostávají -- mi ať raději lidi vynadají, co konkrétně se jim nelíbilo.

  Je-li cílem databáze zajímavých šifer, tak klidně. Ale je to úplně jiný projekt. Lidové hlasování nejenže nemusí být jeho součástí, nemusí ani přinášet hodnotu. A i zde zůstává problém SNR, respektive užitečné informace vůči množství práce. Nikdo v takové databázi nebude vyhledávat dva-a-půl-hvězdičkové šifry. Nemusejí tam proto vůbec být.

  Moje představa, co by z věc pojmenovaná ‚‚Šifra roku‘‘ měla dávat za výstup, zřejmě není většinová. Ale i u dalších představ, které tu padly, nevidím, proč by měly být realizovány způsobem, který vypadá jako současná anketa.

  Ještě bych dodal jednu věc, která zřejmě výrazně přispívá k mé negativitě: Jestli je něco strašlivějšího než vyplňování formulářů, tak je to vyplňování formulářů, které trvají na tom, že je vyplníte tím jediným možným způsobem, které si ony představují. Být uzamčen v ‚‚teď zmetku ohodnoť tuhle šifru, kterou ti tady ukazuji, a pak budeš hodnotit tamtu šifru, kterou ti já mocný formulář určím‘‘, je totálně nasrávací a mám chuť u toho někoho uškrtit.

Odpověď na
 1. Příspěvek bude zformátován pomocí textile