Kalendář šifrovacích her

Přidat
Dnes

Civilizace

(666.)
10. července – 1. srpna Praha

Hra proběhne ve formě individuálního denního trailu v průběhu větší části července. Registrace ukončena.

Velrybí poselství

(1.)
1. července – 31. srpna Brno/Liberec/Náchod/Praha/Příbram

Tak trochu vzdělávací šifrovačka, kde vám velryba Emča kromě šifer představí i různá místa v oceánech a vysvětlí, proč je potřeba je chránit. Má dvě úrovně obtížnosti (pro dospělé a pro děti) a možnost nápovědy. Koná se v pěti městech a hesla se zadávají do chatbota (je potřeba mít zařízení, na kterém funguje). Probíhá celý červenec a srpen a lze kdykoli začít a kdykoli skončit :). Máme taky soutěž o ceny - viz web.

Dnem

(20.)
29. května – 30. dubna okolí Brna nebo doma s mapou

Zkus projít jedním Dnem, snad ne dnem svých sil! Letos opět (a snad naposledy) šifry ke stažení a možnost projít trasu s kýmkoli a kdykoli (cca. do dubna 2022).

Historická šifrovací hra

(1.)
2021–? Kostelec nad Orlicí a okolí

Dlouhodobá putovní šifrovací hra s historickou tématikou. Hra je na pevno umístěna v terénu. Udržována bude minimálně do konce roku 2021, spíše déle. Účastnit se může naprosto kdokoliv, určeno pro jednotlivce nebo děti s rodiči. Dvě trasy s různou obtížností. Možnost absolvovat i obě dvě, klidně i zároveň. Tempo řešení a hledání stanovišť je čistě na Vás. Hra nebude vyhodnocována.

srpen 2021

Matrix: Nepropadejte panice!

(15.)
7.–8. srpna

Dokážete odpovědět na otázku Života, Vesmíru a vůbec rychleji než za sedm a půl milionu let? A na jiné otázky? 15. ročník Matrixu se netradičně koná v letním termínu, registrace běží do konce července.

Kokořínský komár

(5.)
21. srpna Kokořínsko

🦟 Občas pohodová, denní, lineární šifrovací hra v krásném prostředí CHKO Kokořínsko - Máchův kraj.

Registrace spuštěny 🔥

Svíčky

(18.)
28.–29. srpna Semily a okolí

Hra, která vás nakrmí.

září 2021

Hradecká sova

(17.)
4. září, 00.00 Hradec Králové

Luštěniny

(4.)
4. září Zlín

Máme tady další ročník již tradičních Luštěnin. Pojď si vyluštit neIT šifry vytvořené ajťaky a zasoutěžit si o zajímavé ceny. Pevně věříme, že se akce bude moci uskutečnit bez větších vládních omezení.

NaPALMně

(11.)
10.–11. září Brno a okolí

Již 11. ročník tradiční noční šifrovačky.  Registrace spuštěna! 

Po Sherlockových stopách

(1.)
18. září Plzeň

Zveme mladé šifrátory mezi 8 a 12 lety k účasti na rodinné šifrovačce na kraji Plzně: Zdálo se, že REICHENBAŠSKÉ VODOPÁDY se Sherlocku Holmesovi staly osudnými. Pád však přežil, ale musí se skrývat. Ani doktor Watson netuší, že je Sherlock na živu. Přesto slavný detektiv nezahálí a vyráží přes MATTERHORN při honbě za zločinem. Vydejte se 18. září 2021 s Felixem po Sherlockových stopách a vypátrejte, jaké STÁTy musí navštívit, aby našel ukradené vzácné HODINKY.

Po trati

(10.)
18.–19. září Praha

Noční ryze pražská v podstatě lineární hra, během které vám k luštění postačí tužka nebo papír.
✍🏼 Registrace spuštěna! 👈🏼

Šifra 13

(3.)
25.–26. září Valašské Meziříčí

Další pokračování Šifry 13 jsme rozhodli přizpůsobit podle vyjádření hráčů samotných. Proto letos začneme v poobědovém čase a skončíme o půlnoci. Smrt svědka na soudním řízení odstartovala několik aktivit a bratrstvo začíná přitvrzovat ve své cestě za svým cílem. Čeká vás několik novinek, spousta zážitků a nápor na mozkovny. Podaří se vám zlikvidovat alespoň část tajemné skupiny? Hra je určena pro začátečníky, mírně a středně pokročilé hráče.

Registrace budou spuštěny 1.8.2021

říjen 2021

iNula

(15.)
1.–2. října Brno

Noční. Brněnská. Nevyzpytatelná. Registrace běží.

Zkratka

(4.)
9. října Praha

Registrace znovu otevřena s možností obnovit loňskou, detaily jako formu startovného nebo místo startu ještě časem upřesníme, ale klidně už se hlašte :)

Kvalifikace TMOU

(22.)
10. října, 18.00–23.00

Kvalifikace na TMOU 22. Přihlašování již brzy!

Lamolamy

(1.)
16. října Brno

Denní šifrovačka pro začátečníky a mírně pokročilé. S environmentálním nádechem.
Daytime puzzle game for beginners and intermediates. With environmental touch.

listopad 2021

TMOU 22

(22.)
5.–6. listopadu Brno

TMOU 22 se uskuteční v noci z 5. na 6. listopadu. Zatím počítáme s plnohodnotnout terénní variantou, v případě covidu bude hra nejspíš nahrazena virtuální variantou (podobně jako loni).

JBC code

(2.)
13.–14. listopadu Jablonec nad Nisou

I letos pro Vás připravujeme nejméně jedno lehce adrenalinové stanoviště. Trasa povede i okolními lesy. Takže budete potřebovat kvalitní obuv. Počet členů týmu je 2-5.

květen 2023

EtAppa

(2.)
5.–7. května 2023 Brno a okolí
Exportovat ics